pil "j Drinkwater op Wieringen overleden op 28 augustus 2009 in Alkmaar. Zij trouwde op 16 mei 1951 te Alkmaar met Hendri- kus Hijlkema, geboren op 1 september 1923 te Gaasterland. Zij kregen drie kinderen. Hendrikus is overleden in Alkmaar op 19januari 1975. 4. Gerrit, geboren op 16 mei 1935 te Wieringen, overleden op 5 november 1990 te Amsterdam. Gerrit is op 21 de cember 1960 ge trouwd met J.E. de Kooter. Verder niets bekend Hierbij geven wij kennis van het' over lijden van onze man, vader en opa HEÏNRICIl WIEBRECHT in de ouderdom van 76 jaar. D. Wiebrecht- Hartog kinderen, klein- en achter kleinkinderen Hlppolytushoef, 17 februari 1970 Elft 38 Hein rich Wiebrecht is overle den op 17 februari 1970 te Wieringen. Heinrich was voor zijn overlijden ziek geweest. In een dankbetuiging in de krant stond het vol gende: "Hierbij betuigen wij onze dank voor de hulp en steun ondervonden, vooral van de buren, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze man, vader en opa. Heinrich Wiebrecht." Dieuwertje Hartog is vier jaar later overle den, op 3 mei 1974 te Wieringen. De laatste jaren van haar leven woonde zijn in het Noorderlicht, Parklaan 41 in Hippolytushoef. Met dank aan Dirk N. Mulder van Smerp door Tiny Hoogschagen-Metseiaar Inleiding Den Helder heeft een primeur als in 1856 de bouw van een watertoren gereed is. Het is de eerste toren in Nederland die bedoeld is voor de drinkwatervoorziening. Het waterleidingnet van Amsterdam is ouder, maar men gebruikt daar op dat moment nog geen watertorens. De eerste to ren in de duinen bij Den Helder is gebouwd op initiatief van de gemeente en de marine: voor het garnizoen en de vele schepen die Den Helder aandoen is halverwege de 19e eeuw steeds meer schoon drinkwater nodig. Vóór 1850 is het verkrijgen van goed drink water een groot probleem in deze zilte omgeving. Lange tijd zijn mensen voor drinkwater aangewe zen op het opvangen van hemelwater in regen tonnen. Zo rond 1800 drinken de mensen in Den Helder naast regenwater ook het water uit de slo ten. In 1798 zijn er al plannen voor de aanleg van een waterleiding vanaf Huisduinen, het dorp dat ten zuidwesten van de vissersplaats Helder ligt. Met de komst van een garnizoen is schoon drinkwater ook voor de marine van groot belang. Pas in 1856 lukt het de 'Duinwaterleidingmaat schappij van Den Helder en het Nieuwediep' om duinwater vanaf het pompgebouw naar Den Hel der te pompen. - 12 - .i-®, - -r, i Heinrich Wiebrecht voor zijn huis en winkel aan de Elft. Gebruikte bronnen: Zeeuws Archief, Middelburg Regionaal Archief Alkmaar www.familysearch.nl Centraal Bureau voor Genealogie, Den Haag www.delpher.nl/kranten Beeldbank en website Historische Vereniging Wieringen Winkels op Wieringen deel 2, Historische Vereniging Wierin gen, 2013 Historische Vereniging Wieringen "OpdeHöögte" 28e jaargang nr. 3 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 13