He! wlroowie adres RIJWIEL Repareeren, Mof felen, Vernikkelen, Ruilen van uw H. WIEBRECHT, 0®dertrouwd H. WIEBRECHT vjtn Wormervcer •B D. HARTOS» Wieringen, 30 November 1916, HuwelijItsvoltrokkis IS Dec. '16. Eenige itenaisgevieg. Henrich en Dieuwertje na hun huwelijk Heinrich had de Duitse nationaliteit. Als gods dienst is op de gezinskaart vermeld E.L. (Evange- lisch-Luthers). Dat stond ook bij zijn kinderen. Later was dit bij zijn kinderen doorgestreept. Bij Dieuwertje Hartog stond als godsdienst geen. Zijn kinderen waren Nederlands, ingevolge de wet op het Nederlan derschap. Het eerste adres van de fami lie was Laan 124 in Wester- land. Daar had Heinrich een fietsenwinkel, zoals blijkt uit een adverten tie van 26 juni 1920. voor het daar zijn beroep was is niet bekend. Hij kwam daar te wonen aan de Zuiderzeedijk. Het verblijf in Har- lingen heeft maar vrij kort geduurd, ongeveer vier jaar. Daar in Harlingen werd in 1928 een dochter geboren, Adolfine Auguste Frederike (Gusta). La ter meer over hun kinderen. Al op 1 januari 1930 plaatste hij vanuit Harlingen een advertentie in de Wieringer Courant om iedereen een gelukkig 1930 te wensen. IT. WIEBRECIIT' D. WIEBRECHIT-HARTrG irlingon, Zuiderzeedijk Jan. 1930 p.f. is bij li. Wiebrecht I Laan 124, Westerl. Wieringen. Heinrich was al vroeg actief op werknemers- gebied. In hetzelfde jaar riep hij op om een afde ling op te richten van de Nederlandsche Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf. Hoe dat is afgelopen vermeldt de historie niet. In 1923 was zijn zaak gevestigd in de Kliefstraat 39. Dat was ook een fietsenwinkel, maar hij verkocht ook dierenvoer, maar wel per honderd pond. Dat ging alleen op bestelling. "Op bestelling verkrijgbaar bij afname van hon derd pond: Gemengd graan, Hoendermeel, Succes meel (voor eenden) en krachtvoeder Zaanland voor koeien en varkens. Afvalvoeder voor menging. Mon sters aanwezig, beleefd aanbevelend H. Wiebrecht, rijwielhandel." Op 17 maart 1926 verhuisde hij met zijn ge zin naar Harlingen. Waarom dat is gebeurd en wat Op 8 april 1930 keerde hij weer terug naar Hippo- lytushoef, in een woonkeet aan de Elft. Bij Hein rich stond als beroep'arbeider'op de gezinskaart. Henrich begon weer met een fietsenwinkel, nu aan de Elft. Hij repareerde fietsen en verkocht ook nieuwe fietsen en onderdelen, ook batterijen Amateur app,, J. vraagt C. F. Univa meet- WIEBRECHT, Hippolytushoef, Wieringen. 49-6068 Karei vraagt in 1942 in een advertentie in De Courant het Nieuws van de Dag meetapparatuur te koop. en olie. Later voerde hij (of zijn zoon Karei?) ook ra dioreparaties uit. In november 1945 verhuisde hij met zijn gezin naar het adres Van Pomerenstraat 11 in Hippolytushoef. Het bedrijf bleef aan de Elft Rijwielhersteller en Radio reparatie Elft, Hippolytushoef, Is verhuisd naar Van Pommeren- sfcraat no. 11. De zaak blijft ech ter gevestigd in de Elft, Hippo lytushoef, Wieringen. Verhuizing in 1945. ti ff - r - Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 28s jaargang nr. 3 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 11