sul moest de handtekening van de opsteller van dit formulier, 'Kirchenführer' Singelmann, weer controleren. Dat gebeurde op 8 januari 1902. Vader was toen bakkersknecht. Heinrich is dan negen jaar. Neeltje overlijdt al in 1912. Vader sterft niet zo lang daarna, in 1913. Na het overlij den van zijn vader bleef Heinrich in Wormerveer wonen. Over de tijd daar is niet zo veel bekend. We weten dat hij bij de stoomcarrousel van Jan vier werkte. Op de datum van zijn huwelijk woon de hij nog in Wormerveer. Zijn broer August is op 7 november 1925 in Krommenie getrouwd met Petra Jongeneel. Dieuwertje Hartog en handtekening. Dieuwertje Hartog is geboren op de boerde rij van haar vader in de polder Waard-Nieuwland op Wieringen op zondag 29 september 1895 om 15:00 uur. Zij was de dochter van Gerrit Hartog, land bouwer, geboren op 29 april 1850 in Benning- broek (gemeente Sijbekarspel), wonende te Aartswoud (gemeente Hoogwoud) en van Loui- za Johanna Vetter, geboren op 4 januari 1857 in Hoogwoud en wonende in Hoogwoud. Zij trouw den in Hoogwoud op 14 april 1880. Zij verhuisden naar Wieringen in of voor 1893, want op 7 novem ber 1893 werd hun zoon Willem op Wieringen geboren. Moeder Louiza is op 17 oktober 1910 op Wieringen in het huis wijk A, nummer 89 over leden. Haar overlijden is aangegeven door haar man Gerrit Hartog en haar zoon Jan Hartog. Vader was landbouwer op Wieringen. Gerrit Hartog is op 25 februari 1922 overleden te Hippolytushoef, Ko ningsstraat 35. Zijn overlijden is aangegeven door zijn zoon Willem Hartog. Het huwelijk van Dieuwertje en Heinrich Over de draaimolen van Janvier en zijn ma chinist schrijft C. Metselaar in zijn boek'Leven en werken toen Wieringen nog een eiland was', het volgende: "De machinist, een flinke jonge kerel, laat aan het begin en het eind van iedere rit de stoomfluit gil len. Ondertussen waagt hij ook weieens een oogje naar de Wieringer meisjes. Een ervan heeft zijn bij zondere belangstelling. Een afspraakje volgt. Zo komt Hendrik Wiebrecht, als de kermis voorbij is en de mooie carrousel allang weer andere burgers rondjes doet draaien, naar Wieringen terug om Dieuwertje Hartog voor altijd trouw te beloven." De stoomcarrousel van Janvier uit Bergen op Zoom. Op 15 december 1916 trouwden Dieuwertje en Heinrich in het gemeentehuis van Wieringen, nadat zij op 30 november 1916 in ondertrouw zijn gegaan. Het beroep van Heinrich was toen schip persknecht. Zoals uit de volgende advertentie blijkt, woonde Heinrich toen in Wormerveer. Van de wederzijdse ouders was alleen vader Gerrit Har tog nog in leven. Hij was bij het huwelijk aanwezig. Dieuwertje Hartog Gerrit Hartog, 1850-1922 en Louiza Johanna Vetter 1857-1910. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 285 jaargang nr. 3 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 10