Het jaar 2015 is goed verlopen voor de Histo rische Vereniging. Het Wieringer Woordenboek van Dirk Lont was voor de kerstdagen al uitver kocht. Dit geldt nog niet voor de boeken Winkels op Wieringen deel 1 en 2. Van de herdruk van deel 1 en van deel 2 zijn nog heel wat exempla ren over. Om deze voorraad te doen slinken ten gunste van de kas is besloten tot een prijsver laging. Een boek kost nu 19,90 en voor 35 euro krijgt men deel 1 en 2. Het financiële verslag werd goedgekeurd en de kascontrolecommis sie kon bij monde van Lies Jacobs-Hijlkema me dedelen dat alles in orde was bevonden. Dat de contributie voor 2016 gelijk blijft, daar had ook niemand van de aanwezigen bezwaar tegen. Kei Zo ging de vergadering rustig voort tot de aandacht plots getrokken werd door een 'ko ninklijke' verschijning in de vorm van Trien van de Gest. De voorzitter mompelde nog "wat is dit nou, dit staat niet op de agenda". Klopt, want de bestuursleden hadden het voor hem goed ge heim weten te houden. Trien constateerde dat Gerard Numeijer nu al tien jaar voorzitter was en in die jaren heel veel voor de HVW betekend heeft. "Eigenlijk wilde hij dit jaar stoppen, maar de rij met geschikte kandidaten om hem op te volgen was zo kort dat hij eigenlijk meteen weer vooraan stond", zo had ze vernomen. Als dank voor zijn inzet overhandigde Trien hem de Wie- ringer zwerfkei, die als stoffelijk blijk van waar dering behoort bij het erelidmaatschap van de HVW. De voorzitter was zichtbaar verbaasd en geroerd door het hele gebeuren en bedankte Trien met de welgemeende persoonlijke woor den "ik wou dat ik zo'n zuster had". Het enthousi aste applaus uit de zaal maakte duidelijk dat alle aanwezigen blij waren dat de voorzitter (voorlo pig althans) aanblijft. Trien van de Gest spreekt de voorzitter toe. Toch was er ook een afscheid en dat was van Menno Smit. Na 25 jaar in het bestuur van de HVW draagt Menno zijn plaats over aan Ina Schoenmaker-Wiegman. Activiteiten 2016 Plannen genoeg voor 2016. De jaarlijkse ex cursie gaat op 22 mei naar Leiden voor een rond vaart en bezoek aan de bekende Hortus bota nicus. Deze is opgericht in 1590 en daarmee de oudste in Nederland. Bertha Rorije-Oedzes en Marjan Tijsen-Rasch zullen voortaan de excursies organiseren. De genealogiecommissie, onder voorzitter schap van Jaap Lont van Oosterland, is hopelijk eind van het jaar weer op volle sterkte. Hiermee wordt ook het traditionele weekend in de Wes- terlanderkerk, waar een stamboom van een Wie- ringer familie gepresenteerd werd, straks weer in ere hersteld. Het blad Op de Hoogte blijft een bindende factor voor de HVW. Het uitgebreide archief zou meer aandacht verdienen. Het voldoet zeker in een behoefte, maar wordt eigenlijk te weinig be zocht gezien de veelheid aan informatie die er te vinden is. Film Na de pauze werd een film vertoond uit 1952. Gemaakt onder auspiciën van de toen opge richte Sportraad Wieringen en gecoördineerd door muziekvereniging Harmonie. Oude zwart wit beelden dus van bijna 65 jaar geleden. Zo oud dat het feest der herkenning van personen wat minder was dan bij de meer recentere 'oude' films. Wat is er veel veranderd en verdwenen, zo als bijvoorbeeld het vroegere zwembad bij de Quarantaine op de plek waar je tegenwoordig gewoon over het wad kunt lopen. Er waren beelden van een optocht van in totaal twintig verenigingen, waaronder een aantal zoals de Lofstem, OKK en Excelsior die al lang niet meer bestaan. Of er destijds meer gerookt werd? De film toonde in ieder geval wel opval lend veel mensen die rookten en al doende met een sigaret of shagje in de mond rondliepen. De beelden van de optocht met een rondgang door het dorp gaven een mooi overzicht van een rijk verenigingsleven uit een tijd dat er vrijwel geen televisie was. (De eerste officiële uitzending in Nederland was in oktober 1951) Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 5