28e jaargang nummer 2 2016 Van de bestuurstafel Foto op de omslag: Aan het werk in de sigarenfabriek Washington te De jaarvergadering op 31 maart jl. in de prachtige Hippolytus- kerk werd goed bezocht. Voor de pauze werden de agendapunten vlot afgewerkt, maar bij het punt bestuursverkiezing viel mij een grote verrassing ten deel. Ik had al gememoreerd, dat na twaalf jaar voorzitterschap het stokje weleens door een ander overgenomen kon worden. Maar ja, daar staat men schijnbaar niet voor te trappelen. Dus me toch maar weer herkiesbaar gesteld, bij dit agendapunt had medebestuurslid Gea Wiegman-Baijs plotseling hoge nood en moest even weg. Toen kwam Trien van de Gest binnen en voelde ik, integenstelling tot Gea, nog geen nattigheid. Trien nam op de haar bekende wijze het woord en zo kreeg ik wat te horen en de aanwezigen ook! Eigenlijk moet je er niet aan denken, dat je zoiets in de familie hebt. Enfin, ik werd onderscheiden met de kei en het daarbij behorende erelidmaatschap. Ik vond dat een heel grote eer. We namen definitief afscheid van Menno Smit, die 25 jaar lang zich op allerlei manieren verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging, waarvoor onuitputtelijke grote dank. Ina Schoenmaker Wiegman komt het bestuur versterken. Zij is al secretaris van de redactiecommissie van Op de Hoogte. Onze penningmeester Henk Beets kon niet aanwezig zijn in verband met ernstige ziekte van zijn vrouw Lia Beets-Cloots. Het is heel triest om te melden, dat Lia inmiddels is overleden. Wat de contributie betreft hoop ik, dat u snel wilt reageren door het lidmaatschapsgeld over te maken. Vorig jaar hadden we nog ruim 80 leden, die om de een of andere reden op het eind van het jaar de contributie nog niet hadden overgemaakt. Dit vind ik echt te gek voor woorden, dus mensen!!! De dodenherdenking op 4 mei vond ook plaats in de Hippolytuskerk. Het 4 mei comité Wieringen had weer een mooie dienst verzorgd. De opkomst was ook dit jaar weer bijzonder groot, waarbij het mij ook weer elke keer opvalt hoeveel jeugd daarbij aanwezig is. De Tweede Wereldoorlog heeft ook op Wieringen zijn sporen achtergelaten, maar wordt op deze manier, ook met medewerking van het museumkoor en de kindercantorij, op indrukwekkende manier herdacht. Er is geen heden zonder verleden, maar het is goed dat we soms weleens bij het verleden stil blijven staan. Wij, als Historische Vereniging Wieringen, zullen het verleden blijven koesteren. Met vriendelijke groet, Gerard Numeijer Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Ina Schoenmaker-Wiegman Jan Wessels (ledenadministratie) Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 opdehoogte@ziggo.nl Ton Bakker Henk Broer Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Piet Luijt Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Website: www.historischwieringen.nl Peter de Greef (beeldbank) p.degreef@quicknet.nl Web-beheer: Gea Klein-Hamming klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: 17,50 per jaar Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Hippolytushoef

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 3