Schenkingen Van Corrie Maas: Een plakboek met her inneringen aan en foto's van de kleuter school in de Gasthuisweg in Den Oever uit de periode 1967 tot 1971. Van Thea Awater: Het archief van peuter speelzaal 'De Krukeltjes'. Van de heer D. Hiemstra: Notulen van het Witte Kruis en een plaquette van de Ra bobank. Van Hans Tijsen uit Alkmaar: Verschil lende tekeningen (blauwdrukken) van huizen en winkels die rond 1928 zijn gebouwd voor personeel van de Zuider zeewerken op het terrein aan De Gest in Den Oever, nu de Hofstraat en de Noord- Gesterweg. Van Tom en Alie Buikema-Slikker: Diverse foto's, onder andere tien foto's van hand balvereniging Tonegido en verschillende boeken over Wieringen. Van mevrouw C. Wigbout-van de Kreeke uit Alkmaar: Een oud album met portret foto's van de familie Wigbout. De foto's zijn een welkome aanwinst voor aanvul ling van de stamboom. Van Mevrouw Doves-Groet: Vijf exempla ren van 't Ankertje, mededelingenblad van Stichting Bejaardenzorg Den Oever, Kapellehof. Van de heer C. Grotewal: Een verzameling negatieven van Wieringen. Van de heer T. Sok uit Swifterbant: Een foto uit de Wieringer Courant (25 febru ari 1974) van de carnavalsoptocht in Hip- polytushoef. Een Wieringer Courant met daarin het interview: 'Postabonnee Ties Sok leest al vijftig jaar de Wieringer Cou rant'. Van mevrouw Gerie Smit-Koorn: Een mooie collectie programma's, foto's, knipsels van het Harmonieorkest Apollo uit Den Oever vanaf de oprichting in 1919. Haar overleden vader Jaap Koorn, trouw lid van Apollo, heeft dit in de loop van de jaren verzameld. Behal ve de originele eerste foto van de oprichting is er ook een brief bij waarin de vereniging uitgenodigd wordt om op zaterdag 14 janu ari 1922 om 19.30 uur aanwezig te willen zijn in het café van de Heer Koster te Oosterland voor het in ontvangst nemen van een door de burgerij aan te bieden vaandel. Alle gevers hartelijk dank! Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 32