Mededelingen Een dagje Recreëren Flora en Visserijdagen Tijdens de Flora en Visserijdagen, 20, 21 en 22 au gustus, staan wij met onze stand in de Bloementent van de Floravereniging in de Laan Bloys van Treslong in Den Oever. Dit jaar bestaat de Floravereniging 110 jaar. Ter gelegenheid daarvan presenteren wij een fo totentoonstelling over het jubileum in de Bloemen tent. De beeldbank van de Historische Vereniging Wieringen in de etalage Binnen het bestuur is bij het uitwerken van het jaarplan het idee geopperd om onze veel bezochte website en beeldbank nog meer onder de aandacht te brengen. Dit idee hebben we verder uitgewerkt in een plan om lege etalages op Wieringen te vullen met historische foto's. Hierbij kiezen we thema's die passen bij actuele gebeurtenissen en deze ontwikkelingen op Wieringen. We hopen dat de organisaties die betrok ken zijn bij projecten zoals Waddenpoort Den Oever, Hoogwaterkering Den Oever en Afsluitdijk dit initia tief willen steunen. Het biedt hen mogelijkheden om informatie over hun projecten in historisch perspectief te etaleren. We streven met dit initiatief naar een win- winsituatie: Het wordt weer gezelliger in onze dorpskernen De bewoners en bezoekers worden meer betrok ken bij de nieuwe ontwikkelingen Ze krijgen (nog) meer affiniteit met de historie van Wieringen Een voorwaarde is natuurlijk de medewerking van de eigenaren van de lege winkelpanden. Enkele partij en waren terughoudend, maar we hebben een eerste 'hot spot'. Roel en Heidi Veldhuis stellen hun etalages beschikbaar op een prachtige locatie tegenover de molen in Den Oever. Het gekozen etalagethema is af geleid van de tentoonstelling in het Eilandmuseum Jan Lont 'Onder de hemelboender; waaraan onze vereni ging in de vorm van fotomateriaal een bijdrage heeft geleverd. De Wieringer aak WR173 bestaat dit jaar 100 jaar, het Wieringer Skuutje is weerom gekomen en de historische haven van Den Oever krijgt steeds meer vorm. Deze etalages worden mede mogelijk gemaakt door het programma Waddenpoort Den Oever, Recla mestudio Morant en Formido Hippolytushoef. We ho pen dat begin juni het resultaat zichtbaar is. We willen een van de beide etalages flexibel inrichten zodat we de presentaties eenvoudig kunnen verwisselen en bij speciale evenementen weer kunnen (her)gebruiken. Met dank aan mevrouw Tima Rotgans-Omis en mevrouw Lies Peters-Doves. Volgens de overlevering gaat het drietal een dagje recreëren. Waar naar toe? Dat vermeldt historie niet. Misschien naar Bergen of naar De Donkere Duinen? In de jaren dertig van de vorige eeuw po pulaire vakantiebestemmingen. Kor daat poseren Guurtje Doves-Ter Keurst (geb. 6-8-1869 overl. 12-03-1955) en Trijntje Doves (geb. 8-7-1893 overl. 23 03-1960) voor de camera met de klap stoeltjes onder hun arm. Naast de twee dames staat Gerrit Omis Gzn. (geb. 6-9-1888 overl. 21-6-1966). Trijntje Do ves en Gerrit Omis Gzn. trouwde op 20 april 1913 te Wieringen. Gerrit Omis Gzn. had een kolenhandel en een café op De Haukes, nu het woonhuis van de familie S. Lont. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 31