Aanvullingen en verbeteringen Op de Hoogte 2015-4- blz.29 Van Jan Lont (uit de Weel), Hilda de Waal-Cornelis- sen en Bets Boersen-Woudenberg ontvingen wij een correctie en aanvullingen op het onderschrift van de foto van het dames handbalteam Wiron. De foto kunt u terugvinden op de beeldbank. U typt in de zoekbalk handbal. Vervolgens drukt u op de knop zoeken, dan verschijnt de foto van het dames handbalteam Wiron als eerste in beeld. Op de Hoogte 2016-1- blz.22 Geachte redactie, In de eerste plaats mijn oprechte complimenten voor jullie blad 'Op de Hoogte', het ziet er steeds prachtig en zeer verzorgd uit! Ook mijn compli menten voor de wijze waarop aan het 70-jarig be staan van de v.v. Wiron in de laatste twee uitgaven aandacht is besteed en voor de ruimte die Tiny van Teulingen heeft gekregen om verslag te doen. Toch voel ik mij genoodzaakt om twee correcties aan te brengen. In de laatste uitgave stond op pa gina 24, dat Herman Nieuwenhuizen als voorzitter het hoogtepunt vond de overgang van het oude veld aan de Betonweg naar het nieuwe veld aan de Oosterkruisweg. Herman was vanaf 1983 voor zitter en de verhuizing vond plaats rond het jaar 1966. Op dezelfde pagina: het 50-jarig jubileum. Dat werd niet gevierd in het jaar 1985 maar in 1995, de v.v. Wiron is immers opgericht op 22 augustus 1945! Het was een leuk idee om uit de laatste 55-jaar van het bestaan van de v.v. Wiron de diverse voorzitters de revue te laten passeren. Waar je jezelf altijd beperkingen moet opleggen bij zo'n geschiedschrijving, vind ik persoonlijk dat Piet Tij- sen (Piet van Jannetje) er een beetje 'bekaaid' van af gekomen is. Insiders weten hoeveel werk Piet (met Jo aan zijn zijde) vanaf 1959 in zijn functies als secretaris, penningmeester en voorzitter heeft verzet. Na mijn afscheid als voorzitter (in 1967) heb ik nog elf jaar met Piet de financiële boekhou ding verzorgd, als mede de financi- ele jaarverslagen voor de algemene jaarvergaderingen samengesteld. Piet heeft wel eens te horen gekregen dat hij als pen ningmeester 'te zunig' was, maar hij zorgde er wel voor dat Wiron in die jaren een meer dan gezonde fi nanciële basis kende. Hij heeft in die jaren zonder meer veel te weinig waardering gekregen voor het door hem gevoerde beleid. Daarnaast hebben Piet en Jo altijd als vrijwilliger 'bij dag en nacht' voor Wiron klaar gestaan, tegenwoordig bij veel verenigingen een zeldzaamheid! Met dank voor de geboden ruimte, met vriende lijke groet, Ko Rakers. Op de Hoogte 2016-1 blz.29 Van mevrouw Jeanne de Weert ontvingen wij aan vullende informatie over een van de mutsjes die Dirk en Tine Scheltus hebben geschonken aan ons archief. Het linker mutsje met de gehaakte rand is een slaapmuts. 's Morgens hield de vrouw het mutsje op tijdens het huishoudelijk werk. Als het werk klaar was, werd het mutsje afgedaan. mmm: Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 30