De beren waarvan één de basaccordeon bespeelde en de anderen een dansje maakten. hen bespeelde basaccordeon, terwijl de ande ren een dansje maakten. Samen met het orkest werd zo het muziekstuk Le Gronon (Brombeer) gespeeld. Daarna volgde de wals Who pays the ferryman van Joh. Straus. Door middel van een compilatie van Russische composities werd stil gestaan bij de heer B. Angevare die van 1965 tot 1985 de dirigeerstok hanteerde bij Avanti. De heer B. Angevare heeft de Russische muziek des tijds bewerkt voor het accordeonorkest. Een niet geringe klus en daarom mocht dit goed in het gehoor liggende stuk niet ontbreken tijdens het jubileumconcert. Tijdens het slotnummer British Friends droegen alle leden van het orkest een bol hoed. Na het muzikale gedeelte werd de avond afgesloten met een optreden van de Plankeniers met de een-akter: 'Bedaar Truus. Bedaar!' Zestigjarig bestaan In 2012 probeerde en thousiaste leden de accor deonvereniging nieuw leven in te blazen. De hoop dat de vereniging uit zijn slaap zou ontwaken werd ondanks vele positieve initiatieven niet be antwoord. Na een oproep om leden te werven in de huis aan huisbladen en de plaatselijke media meldden zich zes men sen aan. De oud-leden waarop de initiatiefnemers min of meer hadden gerekend, hielden het ook voor gezien. Toen bleek dat er onvoldoende belangstelling was om de slapende vereniging te laten ontwaken. In februari 2013 werd door de ledenvergadering besloten de vereniging op te heffen. Op 8 april 2013 overhandigde Pim Methorst (voorzitter) en Ed Pol het archief van accordeon vereniging Avanti aan Historische Vereniging Wie- ringen in de glazen zaal van zorgcomplex Park zicht. De Koninklijke Muziekvereniging Harmonie, muziekvereniging Apollo en Triade het Regionaal Centrum voor Creativiteitsontwikkeling te Den Helder ontvingen uit handen van Ed Pol allen een deel van het geld dat nog bij Avanti in kas was. Een cheque van 1000,-, een bedrag dat zij zul len besteden aan muzieklessen voor jongeren op Wieringen. In 2001 werd het zestig jarig jubileum in het Vikingschip gevierd met het concert: Cirque du Avanti. De avond zat vol met verrassingen die al lemaal met het circus te maken hadden. De avond werd gedirigeerd door dirigente Bianca IJdema. Er werd bij de muziek gezongen en bij elk muziek stuk werd door 'Circusdieren' een act opgevoerd. In de Rotgans te Westerland werd een reünie ge houden waar oude en nieuwe leden elkaar kon den ontmoeten. Avanti nieuw leven inblazen mislukt De overdracht van het Avanti-archief aan Historische Vereniging Wieringen. V.l.n.r.: GerardNumeijer, Pim Me thorst, Peter Houdijk, Riet van Hoesel-Tijsen, Roel Mast, Ed Pol. - 26 - W1ER1NGEN_ Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 26