Tenslotte kwam er een verbod van de Duitsers: de vereniging moest worden ontbonden. In een brief die gericht is aan de heer Gewestelijk Politie Presi dent te Amsterdam schrijft mejuffrouw M.M. Poppen op 14 augustus 1943: 'Bij deze bericht ik u ingevolge Accordeonvereniging Avanti. de verordening No. 1871942 en No. 1 1943 door ons is opgericht de Accordeonclub De Roode Jas sen te Den Oever op 11 januari 1943. Gaarne zal ik bericht van U ontvangen dat tegen de oprichting van gemelde vereniging Uwerzijds geen bezwaren bestaan'. Het antwoord van de Gewestelijke Politiepre- sident luidde: 'Kan niet worden toegestaan'. Dit bericht werd op 16 augustus 1943 toegezonden aan het Hoofd der plaatselijke Politie met het ver zoek dit door te sturen aan de belanghebbende. In een bijzondere vergadering waarbij voor zitter J. van Glabbeek Jr. alle bestuurders en le den bijeen had geroepen deelde hij de vergade ring mee, er zijn eigenlijk drie dingen: "Het eerste een bijzondere, het tweede een jaar vergadering en ten derde schrik niet, de laatste, we als vereniging niet meer bestaan." De veren ging heeft dit jaar met veel tegenslag te kampen gehad. Eerst de directeur weg, de heer J. van Glabbeek Sr. die als directeur de leiding van de vereniging had, werd krijgsgevangen genomen. Alle moeite die J. van Glabbeek Jr. zich troostte om de problemen te keren mochten niet baten. De vereniging werd officieel opgeheven. In het geheim bleef er echter een groep enthou siaste leden verder repeteren in een netten- schuur van Bakker aan de Gesterweg. Hierdoor kon vrijwel direct na de bevrijding weer een uit voering worden gegeven. De naam van de ac cordeonvereniging werd omgedoopt in Avanti; wat betekent 'Steeds Voorwaarts'. Men koos voor naamwisseling omdat de naam De Roode Jas- a**, The Red Coats onder leiding van dirigent J. van Glabbeek ontstonden er al direct problemen door de Duitse bezetting. De uitvoering werden drukbezocht, de bevolking was blij een gezellige avond te hebben, maar langzamerhand werd het voor alle verenigingen moeilijk om tussen de regels en wetten van de bezetter door te zeilen. En dus ook voor accordeonvereniging The Red Coats. Zo moest men het programma voor een uitvoering ter goedkeuring voorleggen aan de zogenaamde Kulturkammer. Hawaï muziek was uit den boze en ook de naam The Red Coats mocht niet langer worden ge voerd. Men besloot de naam te veranderen in De Roode Jassen. \a< abu JóuivU -yd tu. a y Kwi nM worden ioagettaon. Ann»#rd«m, 194 Gewesteiijk Politiepresióent yy 3-r: Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 24