Accordeonvereniging The Red Coats door Tiny van Teulingen-Molenaar In 1941 werd de accordeonvereniging The Red Coats te Den Oever opgericht. Met de in trede van de tweede wereldoorlog dwongen de Duitsers de leden hun vereniging te ontbinden. Officieel werd aan dit bevel gehoor gegeven, maar onofficieel speelden een groepje accorde onisten gewoon door in de schuur van Bakker aan de Gesterweg. In 1943 mocht men alleen verenigingen oprichten van algemeen volksbe lang, daarom werd op 11 januari 1943 de nieuwe accordeonvereniging De Roode Jassen opge richt. De vereniging had om een vereniging te kunnen oprichten toestemming nodig van de commissaris voor niet-commerciële verenigin gen en stichtingen. In eerste instantie werd er geen toestemming verkregen, maar in augustus 1943 kreeg mejuffrouw M.M. Poppen een brief waarin de vereniging eindelijk toestemming kreeg en kon men beginnen. Na de tweede we reldoorlog vond het bestuur dat de naam De Roode Jassen hen te veel verplichtingen ten aanzien van de kleding zou opleggen en men koos voor de naam Avanti, met de betekenis 'steeds voorwaarts', deze naam vond men beter bij de vereniging passen. Een bloeiende vereni ging, die na zeventig jaar te hebben bestaan met Het accordeonorkest De Roode Jassen in Tiroler kleding. verschillende hoogte- en dieptepunten, in 2013 werd opgeheven wegens gebrek aan leden. Uit de oprichtingsbrieven is niet direct op te maken dat er een accordeonvereniging The Red Coats vanaf 1941 heeft bestaan. In de Wieringer Courant van 25 november 1941 las ik echter een artikel over de uitvoering van het Harmonieor kest Apollo: 'En daarbij maakte tevens Accordeon club De Roode Jassen haar debuut'. Hieruit mogen we aannemen dat accordeonvereniging The Red Coats in 1941 bestond. Na de oprichting van accordeonvereniging Het accordeonorkest The Read Coats. Wie kan ons aan de namen van de orkestleden helpen? Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 23