Qo&d& Enkele wenken uit het boekje 'Goede Omgangsvor men'. Voor het eerst naar dansles. De heren hebben het grote voorrecht (beseft u wel, welk een voorrecht, heren?) om zelf te mogen vragen. Maar u weet het, voorrechten brengen altijd verplich tingen mede. Een dezer plichten is, dat nooit dames ongevraagd blijven, zolang er nog heren aanwezig zijn. Dit is een ijzeren wet in iedere goedgeorganiseer de dansschool. Dames, ook u krijgt wel eens gelegenheid een heer naar uw keuze te vragen. Maak daar gebruik van. Geef niet voor alsof u dat niet durft, want dat gelooft toch niemand. de kluiten gewassen. Alles zat er ruim op en d'r an. Ik was een vroege leerling en maar een paar turven hoog en had geen idee wat de jarige in zo'n 'dwerg'zag. De jarige mocht de foxtrotvarié openen met een heer naar keuze."Het zal toch niet waar zijn": dacht ik, toen ik dat 'grote gebouw' op mij af zag komen. Terstond liet ik mij van m'n stoelzitting afglijden, maar haar vinger wees resoluut naar die jongeman die op knieën verscholen zat achter de stoel van zijn voor-buurman. "Bedoel je hem", vroeg Gré, ook wijzend naar mij. "Ja hij", zei de jarige gedecideerd. En even later hing ik met m'n kop tussen een paar 'meloenen', die ik bij m'n moeder nog nooit had gezien, laat staan gevoeld. De jarige zag haar eenmalige kans schoon en had mij in een soort wurggreep. Het was letterlijk adembenemend en het verlossende fluitje van Gré leek wel uren op zich te laten wachten. In ieder geval lang genoeg om met mijn geweldige danstechniek alle tien tenen van mijn danspartner minstens twee keer te raken. Eindelijk het verlossende fluitsignaal. Hup naar Nel, die ik voor mijn gevoel nog maar amper in de danshouding had, of Gré blies alweer. Wat een onrechtvaardigheid. Dansen beneemt je niet alleen de adem, maar ook nog eens je lustgevoelens. Dubbele reden voor mij om dansen niet leuk te vinden. Nee, het bronzen afdans-speldje zat er voor mij niet in. Ik zou trouwens ook niet weten waar ik het aan verdiend zou hebben. Maar gelukkig had ik de tijd mee. Vele van mijn leeftijdgenoten zullen zich herinneren dat het latere dansen in de jaren zestig, vooral op langzame muziek, niet veel meer betrof dan bijna stil staan op de dansvloer. Skarrebakken, slijpen of schuifelen noemden ze dat. Nou, dat beviel mij wel. Het vierde couplet van 'De Dijk' luidt als volgt: Muzikanten dansen niet Ook al hebben ze plezier Pas als het echt niet anders kan Na twintig glazen bier Dit couplet herbergt veel waarheid, maar twintig glazen bier is wel een beetje overdreven. OPENINGSTIJDEN ARCHIEF IN 2016 Het archief van de Historische Vereniging Wieringen is geopend voor u op de volgende data en tijden: 7 september maandagavond 19.00-21.00 uur 6 september dinsdagmiddag 14.00-16.30 uur U bent van harte welkom om iets meer te weten te komen van de geschiedenis van Wieringen. Er zijn veel foto's, oude boeken, landkaarten, genealogieën en nog veel meer. Tot ziens in de Glazen Zaal in Parkzicht, naast het zorgcentrum Noorderlicht in Hippolytushoef. UITGAVE TEN DIENSTE VAN DE LEERLINGEN VAN ONS DANSINSTITUUT DaNï>INsi !9 m IobA"|;| Clofc>- g-H Priy<j\e.s3e.n. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 22