BELTERLAAN 26 Hippolytushoef teL 318 BELTERLAAN 26 Hippolytushoef tel. 318 Brasilie (Brasilora) en eigen merken gemaakt met sigaren van WII en Agio. Ook onder het merk: Kenners Keus. Ook aanstekers hoorden een tijdje tot het assortiment. INLICHTINGEN Toen de eigen fabricage gestopt was, verkocht Harco Visser het afgeslankte bedrijf tot handels firma in 1990 aan zijn verkoopleider de heer Van Gent en werd shopmanager van de gerenom meerde sigarenzaak Hajenius, aan het Rokin in Amsterdam. werKE^, INLICHTINGEN Meer over fabricage van de sigaren Na de oorlog werd de tabaksmarkt (Frascati) in 1957 van Amsterdam naar Bremen verplaatst door de grootste leverancier Indonesië (Deli ta baksbladen). Sigaren werden gemaakt met tabak uit Suma tra, Java, Brasilie en Cuba, tot een smakelijke me lange. Het dekblad uit Sumatra, en Java, het omblad was Java, en het binnengoed (vaak tien compo nenten, uit Brazilië, Java,Cuba en restafval van dek en omblad). De verpakkingen waren karton nen dozen met daarin kistjes met 10-25-50 stuks, die ter plaatse inelkaar werden getimmerd, be drukt en afgeplakt met etiketten. Elke sigaar werd voorzien van een accijnszegel, geleverd door de Rijksdrukkerij in Haarlem. Van de aange geven prijs op de banderollen mocht niet wor den afgeweken. Dat werd streng gecontroleerd door de douaneambtenaren. Dat kostte wel veel administratie! Gebruikte bronnen: Twee plastic foliomappen Washington: Piet v.d. Poel Sigarenbandjesalbum en twee losse bandjes: Nel Vriezema-Omis Fotoalbum: Martin Silfhout Wieringer Courant Archief Harco Visser Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 20