Maatschappelijke en sociale functies De waterbouw en zijn gezin zijn belangrijk voor hem, maar er is meer. Jan Klaver is een so ciaal mens en kent zijn maatschappelijke ver antwoordelijkheden. Hij is betrokken bij kerk en politiek in een sterk verzuild Nederland. Ge durende een lange periode is hij het gezicht van de toenmalige Katholieke Volks Partij (KVP), een van de drie partijen die in 1980 fuseren tot het huidige CDA. Als vertegenwoordiger van de KVP zit Jan Klaver ongeveer 20 jaar in de gemeente raad van Wieringen. De overige raadsleden en de gemeentelijke ambtenaren maken onder andere graag gebruik van zijn kennis van infrastructuur en waterhuishouding op Wieringen. Hij vervult verder bestuursfuncties: bij de RK- kerk (als kerkmeester en zit in kerk-school- en armbestuur), de Oranjevereniging en de 'Har monie'. Hoewel hij geen noot kan lezen en zeker niet muzikaal is, brengt hij het tot erelid van de Harmonie, voor welke, inmiddels opgeheven, muziekvereniging hij ieder jaar met speculaas poppen langs de deuren gaat. Later doet hij dat ook met maaltijden voor bejaarden en gehandi capten voor 'Tafeltje-dek-je'. Speculaas venten voor muziekvereniging de 'Harmonie'. Hoewel hij bijna altijd en overal wint met sjoe len, is Jan Klaver geen echt actieve sportman. Wel volgt hij nauwlettend alle sportwedstrijden op tv en de min of meer succesvolle voetbalver richtingen van zijn vier zonen. In welk elftal ze ook spelen van de welpen tot Succes 1, vader Jan is als het maar even kan toeschouwer, uit en thuis. Overigens blijf hij een trouwe supporter van Succes 1, met vaste maats als Jan van Lucas (Mulder) en Berend Mulder, ook als zijn zonen al lang niet meer voetballen op Wieringen. Voetbal op tv sloeg hij nooit over, na zijn overlijden zei Nelie: "Ik wist niet, dat er nog andere kleuren op de televisie waren dan groen." De kinderen zijn al jarenlang de deur uit, Jan wordt ouder en een grote tuin hoeft niet meer zo nodig. Jan en Nelie verkopen het huis aan de Elft en verhuizen naar een bungalow in de Parklaan (nummer 11, naast Bakkerij Van Empel, later Ton van Os). Ze blijven tot hun overlijden in Hippo wonen. Aan het eind van zijn leven neemt hij Nelie veel werk uit handen ("doe ik wel effe"), omdat zij veel last heeft van reumatiek. In november 1996, op 80-jarige leeftijd komt er een eind aan het leven van een sociaal en zorgzaam mens. Jan Klaver 10-9-1916 18-11-1996 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 12