van Nelie) die de aannemerij op Stroe inmiddels hebben overgenomen van hun vader Dirk. In de Elft heeft en creëert Jan ruimte voor zijn hobby's. Er is een grote moestuin en boomgaard waar hij met veel plezier tuiniert en paling rookt (de lekkerste van Wieringen) en hij richt de boet in om eindeloos te klussen en zijn fijne, precieze timmermanskunst uit te oefenen. Hier bakt hij ook regelmatig tong, want hij heeft zijn goede contacten aangehouden in de haven van Den Oever. Gelukkig heeft hij ook voldoende ruimte voor het opslaan van de zaken die echt nog niet weg mochten. Een stukje hout bijvoorbeeld was al tijd nog goed om ooit nog eens een lijstje van te maken. Het pad naar de boet werd bestraat met oude betonnen bermpalen waarop de afstanden tot Leeuwarden en Amsterdam nog vaag zicht baar waren. Ze waren door zijn werkgever afge schreven, maar konden volgens Jan nog jaren mee. Uiteindelijk schaft hij, na met enige moeite rond zijn vijftigste zijn rijbewijs te hebben be haald, ook een auto aan bij de garage van oom zegger Theo Boersen in Den Oever. Het hemd is tenslotte nader dan de rok. Later volgt er zelfs een caravan. Uiteraard geen nieuwe. Het is een caravan die tijdens de windhoos op Ameland in augustus 1972 veel schade heeft opgelopen. Jan knapt de caravan eigenhandig in de avonduur tjes op. Jan vervolgt zijn waterbouwbestaan bij de Rijkswaterstaat, waarin in 1971 de dienst Zuider zeewerken is opgegaan. Eerst vanuit het dienst- kringkantoor aan de Beltstraat. Later wordt Jan rayonopzichter en verhuist hij naar het nieuw gebouwde rayonkantoor op de hoek van de Belterlaan en het Rozenlaantje (nu Burghout Design&Druk). Vandaar uit stuurt hij in nauwe en vaak vriendschappelijke samenwerking met zijn collega's onderhoudswerken aan de dijken van Wieringen en de havens van Den Oever en de Haukes aan, totdat hij op 63-jarige leeftijd in 1979 gebruikmaakt van de nieuwe VUT-regeling van de overheid. Verhuizing van Stroe naar Hippolytushoef. Naast Jan zoon Marcel. - 11 - W1ER1NGEN_ Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 2 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 11