Jaarverslag archiefcommissie Verslag excursiecommissie door Tiny van Teulingen-Molenaar Ons archief is gehuisvest in de glazenzaal van het zorgcomplex Parkzicht te Hippolytus- hoef. De glazen zaal bevindt zich op de begane grond. De archiefruimte boven is met de lift toe gankelijk voor rolstoelgebruikers. Het archief herbergt veel historisch fotomateriaal, kranten artikelen, kerkarchieven, land - en zeekaarten. U kunt vanuit ons archief de digitale kranten inzien van het Regionaal Archief Alkmaar. Het archief is elke eerste maandagavond en dinsdagmiddag van de maanden januari t/m april en september t/m december geopend voor bezoekers. De ope ningsdata kunt u vinden op de website van onze vereniging, in Op de Hoogte, op het Wieringer Nieuws en op de mededelingenborden in Woon zorgcomplex Parkzicht. Heeft u vragen dan is het ook mogelijk om buiten de openingstijden een afspraak met een van de commissieleden te ma ken. Dit jaar mochten we ons weer verheugen op vele digitale vragen die ons via de website bereikten. Op onze website www.historischwie- ringen.nl kunt u in de beeldbanken de objecten vele foto's en materialen van Wieringen inzien die ons archief herbergt, maar niet alles staat op de website. Dit jaar ontvingen we ook weer vele schen kingen, een deel van het archief en meubilair van basisschool De Dentele, materiaal uit het ar chief van de Oosterlanderschool, het archief van het Koninklijke Muziekorkest Harmonie, enkele foto's en historische kranten uit de nalatenschap van Burgemeester Kolff. Uit de nalatenschap van Henk van der Haven uit Midlum ontvingen via een legaat een schilderij met daarop onder an dere de Oosterlander Kerk. Eind december kre gen we van de Rabobank een aantal kasten en tafels uit het afgestoten filiaal in Wieringerwerf. Bob en Helene Gorter-Prins hebben te ken nen gegeven na de Flora- en Visserijfeesten te stoppen met hun vrijwilligerswerk in het archief. Vanaf deze plaats wil ik Bob en Helene hartelijk bedanken voor hun inzet. Zij waren altijd be hulpzaam, bereidwillig en inzetbaar voor ons ar chief. Voor het archief dat vijftien kasten met ar chiefmateriaal herbergt, hebben we dit jaar nog een kast aangeschaft, zodat we ook het nieuwe materiaal weer overzichtelijk kunnen opbergen. De archiefcommissie bestaat nu uit Gea Wiegman- Baijs, Jaap en Nel Fijnheer-Rotgans, Ineke de Lan ge, Marga Dikken, Peter de Greef, Nel Slootweg van der Made en Tiny van Teulingen-Molenaar. Afgelopen jaar heeft de excursiecom missie een excursie naar het gevangenismuse um in Veenhuizen georganiseerd. U heeft hier van een verslag kunnen lezen in Op de Hoogte nr. 3, september 2015. In 2015 bestond de excursiecommissie uit Lies Jacobs- Hylkema en Agnes van Zoonen- Oud. Inmiddels hebben zij hun taak overgedra gen aan Marjan Tijsen- Rasch en Bertha Rorije- Oedzes. In het voorjaar van 2016 organiseren zij voor u een interessante excursie. In dit blad vindt u een uitgebreide beschrijving van het dagpro gramma. Historische Vereniging Wieringen 'Op de Hóógte" 28" jaargang nr. I - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 8