Van de redactie Uitnodiging algemene ledenvergadering 2016 In de eerste maand van dit jaar besteedden ver schillende dagbladen en historische verenigingen aandacht aan de watersnoodramp van 14 januari 1916. Zo gaf de Vrienden van de Hondsbossche, kring voor Noord-Hollandse watergeschiedenis, het themanummer de 'De Waterwolf in Waterland' uit. Ook de redactie van Op de Hoogte wilde niet aan deze omvangrijke ramp voorbij gaan. Bob Gorter heeft het artikel 'Over de watersnoodramp van 1916 en gevolgen daarvan voor Wieringen', ge schreven. Februari is de maand van het carnaval. Een feest dat ooit uitbundig werd gevierd op Wieringen. Tiny Hoogschagen- Metselaar heeft een verhaal geschreven over de opgang en ondergang van carnavalsvereniging 'De Skarrehoepers'. Dit is een kleine greep uit de verhalen die u kunt lezen in deze eerste uitgave van het nieuwe jaar. Ook vindt u een uitnodiging voor de jaarverga dering, en publicaties van de jaarverslagen van de verschillende commissies binnen de vereniging in dit blad. Verder willen wij u meedelen dat de redactie commissie van Op de Hoogte is uitgebreid met een nieuw redactielid. Vorig jaar, tijdens zijn be zoek aan het archief van de Historische Vereniging Wieringen, toonde Henk Broer interesse om lid te worden van de redactie. Om te ervaren hoe de redactiecommissie functioneert, hebben wij hem uitgenodigd om een paar vergaderingen bij te wo nen. Niet zonder succes. Per 1 januari 2016 is Henk Broer officieel toegetreden tot de redactie. U kunt zijn eerste verhaal lezen in Op de Hoogte nr.3, dat in september verschijnt. Veel leesplezier! Ino Schoenmoker- Wiegman Op donderdag 31 maart 2016 houdt de Historische Vereniging Wieringen haar jaarvergade ring in de Hippolytuskerk te Hippolytushoef. Aanvang: 20.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Mededelingen en notulen 26 maart 2015. (zie blz. 3 3. Jaarverslag secretaris, (zie blz. 4) 4. Financieel verslag penningmeester. 5. Verslag kascontrolecommissie, bestaande uit mevrouw Jacobs-Hylkema, mevrouw Hylkema en de heer Jager. Benoeming nieuw kascontrolecommissielid i.v.m. reglementair aftreden de heer Jager. 6. Verslag Redactiecommissie, (zie blz. 5) 7. Verslag Archiefcommissie, (zie blz. 6) 8. Vaststelling contributie 2016. 9. Bestuursverkiezing: Aftredend en herkiesbaar: Gerard Numeijer. Aftredend en niet herkiesbaar: Menno Smit. Voorgedragen door het bestuur: Ina Schoenmaker-Wiegman. 10. Rondvraag. Pauze No de pauze vertonen wij een film uit het verleden. Historische Vereniging Wieringen ,TOp de Höögte" 28; jaargang nr. l -2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 4