Schenkingen maakt met het gemeentebestuur, wat vastgelegd werd na goedkeuring van de gemeenteraad. In die tijd vielen huizen nog onder het gemeente bestuur. Die afspraak was als volgt: omdat wij zelf ook twee bungalows bij de fabriek hadden laten bouwen en er drie chefs, (meen ik) moesten huis vesten, viel de rest van het contingent vrij voor de gemeente. De gemeente beloofde, dat als wij met spoed een woning nodig hadden voor chefs, wij de eerste woning die vrijkwam konden clai men en gebruiken.Voor zover ik weet hebben wij daar maar gedeeltelijk gebruik van gemaakt en de gemeente heeft zich geheel aan de afspraak gehouden. Burgermeester Schellinger was de leidende figuur, vonden wij. Toen ik veel later een huis nodig had, maar dat was onder burgemees ter Dorsman, heb ik daar nogal wat moeite voor moeten doen. De secretaris heeft toen erkend dat deze afspraak was vastgelegd. Op zich nauwelijks de moeite waard om dat nog eens op te halen, ware het niet dat velen in de gemeente ons kwa lijk namen dat wij huizen kregen boven hen die daarvoor waren ingeschreven. En meenden meer rechten daarop te hebben. Telkens als ik dat las of hoorde vond ik het jammer, dat deze afspraak niet duidelijk was gecommuniceerd. Ik lees al jaren uw blad met veel genoegen en interesse. Met vriendelijk groeten, HarcoJ. Visser Prof. Molièrestraat 15,1771 AE Wieringerwerf. Van Klaas Tijsen uit de nalatenschap van zijn vader Jan Tijsen Mzn.: een fotoalbum met foto's (de meeste met naamsvermelding) van personen uit Wieringen; verschillende ansichtkaarten van Wieringen; politieverordening gemeente Wieringen; reglement kaasfabriek Westerland; keur van het eiland Wieringen van Hoogheemraadschap; een blikken sigarendoosje met voedselbonnen. Van Dirk en Tine Scheltus: een hul en ondermutsjes. Van Kees Rotgans Dzn.: (oud-redacteur) boekjes van Club 1626. Van mevrouw Jacomijn Coumou uit Dwingeloo: drie ingelijste foto's van de Duitse kroonprins en zijn gezin. De foto's komen uit het bezit van ir. W.E. Coumou. Van 1914 tot 1925 (exacte datum niet bekend) werkte ir. Coumou bij Rijkswaterstaat in zijn woonplaats Hippolytushoef. Van Ann Visser - Lemstra: een etsplaat met een afbeelding van de wielerbaan in Hippolytushoef. Van Cees Tijsen uit zijn privébezit: verschillende Wieringer boekjes. Van Bert Hovius namens de organisatie van Sint Nicolaasintochten: acht fotomappen van Sinter klaasintochten op Wieringen; een Cd met foto's van de Sinterklaasintocht van 2010 op Wierin gen; een videoband van 25 jaar Vlootschouw; een videoband van de Vlootschouw 1989. Van Johan Takes uit Callantsoog: een ingelijste kerstbrief uit 1855, ge schreven en ingekleurd doorTrijntje Asjes. Van Mieke Lieze en Corina Engel: een groot aantal foto's van onder andere de bekende Wieringer families Engel, Bosker en de Haan; prachtige klassenfoto's uit de jaren twintig en later. Van Nel Lont: het trouwboekje van Pieter Mulder en Neeltje Strand; het trouwboekje van Jan Lont en Maartje Mulder. Alle gevers hartelijk dank! Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 1 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 31