Reacties van lezers Op de Hoogte 2015-4 Wat een prachtige Op de Hoogte. Met veel plezier gelezen en bekeken, Jaap ook. En zo'n dik kerd. Geweldig. Hartelijk dank aan de redactie. Joop en Nel Fijnheer. Op de Hoogte 2015-4 Tiny van Teulingen-Molenaar kreeg de volgen de reactie: Bedankt Tiny voor de mooie uitgave en zie al naar de volgende editie uit. Groet, Bert Nieuwenhuizen Op de Hoogte 2015-4, bladzijde 7 Kees Willeboordse reageerde op het artikel Bur- gelijke stand Wieringen honderd jaar geleden. Overleden in 1915 op Wieringen. Het verhaal van Maartje Koorn, geschreven door Maartje Mulder- Bais, haalde veel herinneringen bij hem boven. In de Tweede Wereldoorlog kregen zijn ouders ken nis aan Cornells Mulder, daardoor bracht hij me nig uurtje door op hoeve Grebbe. Ondanks Kees al vijftig jaar niet meer op Wie ringen woont, is hij een trouwe lezer van Op de Hoogte. Op de Hoogte 2015-4, bladzijde 27 Geachte redactieleden van Op de Hoogte, met veel plezier en met bewondering voor jul lie werk lees ik graag in Op de Hoogte. Nu moet mij echter iets van het hart. Het is mij opgevallen, dat er vooral in het artikel over voetbalvereni ging Wiron nogal slordig is omgegaan met per soonsnamen. Op de ene bladzij staat de heer van Glabbeek en op de andere: Glabbeek opende de vergadering. Deze man heette dhr. Joh. Van Glab beek. Verder wordt er gesproken over Herman Nieu wenhuizen en dan weer over Herman Nieuwen- huis. Ook wordt er gesproken over Sieme Heij- blok, deze man heet Simon Cornelis Heijblok. Misschien vinden jullie dit niet belangrijk, maar dit blad wordt ook geschiedenis en dan zijn feiten en namen die juist zijn zeer van belang! Ik wens jullie allen veel succes met het mooie blad, met vriendelijke groet, Emmo Bischoff Tulleken- Gorter (je weet wel, de dochter van Jan van Sjoerd) Redactie: Wij vinden het ook heel belangrijk dat namen goed geschreven worden. Wij zullen er in de toekomst nog meer aandacht aan besteden dan we altijd al doen. Op de Hoogte 2015-4, bladzijde 40 Mijn reactie geldt het stukje op pagina 40, waar op iets stond over de Washington Sigarenfabriek, waar ik directeur van was. De zin waar ik iets over kwijt wil is: 'Door de gemeente zijn twaalf extra woningen toegewezen.' Het verhaal begint in de eerste jaren van 1960, al weer even geleden. Die tijd werd vooral gekenmerkt door een chronisch huizentekort. In een van de eerste besprekingen met het gemeentebestuur en de gemeenteraad was dat een bekend en heikel onderwerp. Dat wisten wij natuurlijk ook, en hadden al heel vroeg een aanvraag ingediend bij de Provinciale Staten in Haarlem, want dat was de instantie die hui zen kon toewijzen buiten de normale gang van zaken. Dat extra bouwcontingent (twaalf) werd later toegekend en daarmee was de eerste nood gelenigd. Omdat wij chefs uit onze eigen plaats Baarn mee namen, lang niet allemaal, maar zo'n twee of drie, werd er een speciale afspraak ge- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28* jaargang nr. 1 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 30