Marco Heijblok. mede doordat hij tijdens het voorzitterschap van de jeugd commissie al vaak aanschoof bij de vergaderingen van het hoofdbestuur. Een aantal posi ties die in het hoofdbestuur niet goed waren ingevuld werden daarna gewijzigd. Met name vroeg hij Cindy Klein- van der Brink of zij secretaris wilde wor den. Belangrijk voor deze func tie vindt Marco dat iemand han dig is met computers, overdag thuis is en daardoor ook bereik baar voor de KNVB. Johan Boer- sen (werkzaam bij de Rabobank) die damestrainer bij Wiron was, vroeg hij penningmeester te worden. Vrij snel daarna kwam Arthur Schouten in het bestuur als wedstrijdleider en was Mar cel Ruitenburg ook bereidt om zitting in het bestuur te nemen. Marco werd eerst min of meer als interim gevraagd en werd tijdens de ledenvergadering of ficieel benoemd als voorzitter. In de eerste periode voelde hij zich bijzonder gesteund door Reyer Zwart en Bert Nieuwen- huizen. Tenslotte toen hij als voorzitter begon was hij nog maar eenendertig jaar. Hij had wel wat bestuurservaring, maar organisatorisch was hij nog niet zo goed. Dat werd door Cindy goed opgepakt. Op het finan ciële vlak was Johan heel goed. Een heel leuke groep, die elkaar goed aanvulden. Terugkijkend op zijn voorzit terschap is zijn hoogtepunt de werkgroep met de basisscho len en de sportclubs, waarmee Wiron samenwerkte om een toekomstvisie voor Den Oever te ontwikkelingen. De werk groep heeft zich sterk gemaakt om de sportverenigingen en de scholen in Den Oever te behou den. Hieruit is een fusie tussen Wiron, de tennisvereniging De Vlieter en de Jeu-de-Boulesver- eniging Boel Skik '92 ontstaan en kwam de brede school voor Den Oever tot stand. "Een heel mooie tijd", vindt Marco. Ook het veteranentoernooi vond Marco een van de hoogtepunten. De winst daarvan werd apart ge houden voor de bouw van de tribune. De expositie die samen met de Historische Vereniging Wieringen werd opgezet op de zolder van de Coöperatie tijdens de Flora was voor Marco een leuke ervaring. Maanden later kreeg hij nog leuke reacties, vooral van ouderen en mensen die voorheen zelf voetbalden en met de Flora naar Den Oever waren gekomen. Wiron heeft in tussen drie damesteams, onge veer 50 tot 55 leden, een kwart van de vereniging. Vorig jaar waren er nog vier teams, maar net als vroeger hebben we nu ook verlies van speelsters door verhuizing, zwangerschap, ziek te of werkzaamheden buiten Wieringen. De damesteams zijn een verrijking voor de club. Heel iets anders dan herenvoetbal, minder contactvoetbal, maar er komt ook een heel ander pu bliek op af. Alle opa's en oma's, vrienden, ouders en anderen komen kijken als ze thuis spelen. De dames doen heel erg hun best om er een echt team van te maken. Na de wedstrijden vinden ze het ook leuk om nog even te blijven hangen, wat heel goed is voor de teamspirit. Marco's termijn loopt nu ten einde. Men heeft hem gevraagd om er nog een termijn aan vast te knopen, maar omdat hij zelf druk bezig is met de bouw van zijn nieuwe bedrijf en een nieu we woning heeft hij gezegd als voorzitter te willen stoppen. In principe is hij al gestopt, maar er is nog geen andere voorzit ter, daarom doet hij de lopende zaken nog wel. Hij heeft de con tracten van de betaalde trainers nog onder zijn hoede, dit blijft hij voorlopig ook nog doen. Wiron op zoek naar nieuw be stuursleden In de Wieringer Courant van 16 oktober 2015 ontdekte ik een oproep van voetbalvereniging Wiron, die op zoek is naar vijf nieuwe bestuursleden, waaron der een nieuwe voorzitter. Bij het schrijven van dit artikel was nog niet bekend of Wiron nieu we bestuursleden heeft kunnen vinden. Bronnen: - Wieringer Courant van 9 sep tember 1978, 24 mei 1978 en 9 september 2005; - Jubileum Treffer: 40 Jaar Wiron en 50 Jaar Wiron; - Jubileumkrant Voetbalvereni ging Wiron 1945-2005. - Foto's: Ko Rakers, Reyer Zwart, Historische Vereniging Wierin gen. - Met dank aan: Ko Rakers, Aart van der Herik, Bert Nieuwen- huizen, Marco Heijblok en Rey er Zwart. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28" jaargang nr. 1 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 28