van zijn voorzitterschap was toen hij tijdens de bouw van de tribune werd omgeven door vele enthousiaste mensen. Hij vond het bijna jammer dat de tribune klaar was. Niet omdat de bouw was voltooid, maar om het enthousiasme waar mee iedereen zich had ingezet en de gezelligheid rondom dit gebeuren. De bouw werd zoals dat meestal bij Wiron gaat voor een groot deel uitgevoerd met eigen leden. Een dieptepunt in deze periode was de fraude van de penningmeester. Over de tijd dat Bert bestuurslid was schreef hij zelf een stukje, waar van de inhoud hier verkort is weergegeven: 70 jaar v.v. Wiron door Bert Nieuwenhuizen Wat gaat de tijd toch snel is een veel gehoorde kreet door mensen die gepensioneerd zijn zoals ik. Van de 65 jaar gaat een groot deel van mijn interesse uit naar onze kleine voetbal clubje uit Den Oever. Zelf heb ik er jarenlang gevoetbald en ook mijn zonen hebben daar het spelletje gespeeld. Naast het voetballen ben ik ook 35 jaar bestuurslid geweest, waarvan twaalf jaar voorzitter. Ik mocht het altijd graag doen, want daardoor onderhield je vele contacten in en buiten onze gemeente. Omringd door vele vrijwilligers was het een pracht om zoveel mensen bezig te zien om Wiron draaiende te houden en zodoende de jeugd op een gezonde wijze bezig te zien in hun vrije tijd. 2000 Plus was een zeer goed uitgewerkt plan om allerlei zaken zo goed moge lijk in de club te laten draaien. Het bestuur stond achter het plan en het werd zo goed als het ging uitgewerkt. Het be stuur was geschokt toen aan het licht kwam dat de penning meester geld had ontvreemd uit de kas van Wiron. Er werd veel publiciteit aan gegeven, zodoende moest ik regelmatig voor de krant en voor de tele visie verschijnen. Wiron moest proberen om er financieel weer boven op te komen. Er ont stond een commissie die aller lei acties opzette om weer wat geld binnen te krijgen. Toen stond Den Oever op: er werd een grote benefietavond geor ganiseerd in de sporthal met allerlei plaatselijke artiesten. Er werden ook op die avond vele attributen geveild zoals shirtjes van bekende voetballers, aller lei arrangementen en nog veel meer. Door de jeugd werd een sponsorloop gehouden die ook veel geld opbracht. Bobby Haarms van Ajax deed een training bij Wiron en ook daar werd weer geld mee opgehaald. Uiteindelijk werd Bert Nieuwenhuizen en Bobby Haarms van Ajax. er door deze acties net zoveel geld opgehaald als voor het fi nanciële debacle. Al met al be wees ons dorp Den Oever dat door de samenhorigheid alles weer op de rails kwam. Het was voor mij (Bert Nieuwenhui zen, red.) een zwarte bladzijde, maar gelukkig was het eind al met al goed. Voetbalvereniging Wiron 60- Jaar Sinds lange tijd was er weer eens een derby tegen de sport vrienden uit Hippolytushoef. Vele bezoekers bezochten de velden. Op zaterdagavond werd er een inloopavond ge houden voor iedereen die de club geluk wilde wensen. Er werd geen officiële receptie ge houden, van buiten de vereni ging was er niemand uitgeno digd. 's Avonds was er voor de leden een feestavond met de Oeverse Bietband en het nog onbekende emotieorkest De Traanklieren. Voorzitter Ton Beneker Ton die de taak van Bert had overgenomen, merkte al vrij snel dat het voorzitterschap moeilijk te combineren was met zijn werkzaamheden en gaf al ras aan om die reden er mee te willen stoppen. En zo werd Wiron opnieuw ge noodzaakt een nieuwe voorzit ter te zoeken. Voorzitter Marco Heijblok Na tien jaar jeugdcommis sielid geweest te zijn werd Mar co gevraagd om het voorzitter schap van Roel Veldhuis over te nemen. Roel schoof daarop door naar het hoofdbestuur. Nadat Ton Beneker in 2004 het voorzitterschap neerlegde en niemand zich hiervoor aan meldde, werd Marco door Bert Nieuwenhuizen en Reyer Zwart gevraagd of hij voorzitter wilde worden. Dit leek Marco wel leuk, Historische Vereniging VVieringen "OpdeHöógte" 28* jaargang nr.- 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 27