steund door sponsoring van de middenstand gingen zij aan de slag. Een van de hoogtepunten in De Treffer was de Ster van de Maand, waarin iemand werd geïnterviewd en waarbij Joost Keizer een tekening maakte. Triomftocht per botter In 1978 werd Wiron opnieuw kampioen. Ter gelegenheid van het kampioenschap in de twee de klasse en het promoveren naar de eerste klasse werd het kampioensfeest gevierd met een receptie in Hotel Zomer dijk. Vele plaatselijke bestuurs leden brachten de felicitaties namens hun verenigingen over, namens de gemeente wa ren burgemeester Stam en wet houder P. Kooy aanwezig. Cere moniemeester Nieuwenhuizen had niet veel sprekers op zijn lijstje staan. Als eerste kreeg Ko Rakers, erevoorzitter van Wiron het woord. Hij schetste in kort de levensloop van de 33-jarige vereniging. Daarna kwam de burgemeester aan het woord. Hij vond het jammer dat het college van B&W het team niet op het bordes van het gemeen tehuis kon ontvangen. Als vertegenwoordiger van de KNVB-NH sprak de heer Van Zoonen. Hij vertelde de laatste jaren verschillende ke ren bij Wiron op bezoek te zijn geweest en dat hij zich zeker zorgen had gemaakt, omdat de vereniging maar geen nieuwe voorzitter kon vinden. Maar intussen zag hij dat veel jonge mannen die de handen uit de mouwen staken. Daarom had hij daarover geen slapeloze nachten meer en reikte Frans van der Made de (nieuwe) kam pioensspeldjes over. hoogtepunt bracht, maar ging Wiron daarna verlaten. Aan de vele cadeaus die hem en zijn vrouw door de vereniging en de spelers werden aangeboden valt op te maken hoe zeer zijn werk werd gewaardeerd. Daar na volgde een triomftocht door Den Oever. Het harmonieorkest Apollo en haar drumband voor op, de spelers, echtgenoten en bestuursleden op de Heen en Weer V, de bekendste bot ter van Nederland, die steeds bij de eredivisieclub Volendam werd ingezet bij promotie en degradatie. Wiron had relaties met Volendam en wist de bot ter te huren. Op een boerenkar geplaatst, trok de botter om ringd door Wiron- aspiranten door het feestelijk vlaggend Den Oever. Het kampioen schap werd daarna tot in de nachtelijke uren gevierd in The Flying Dutchman. Voorzitter PietTijsen In 1982 vierde Piet op groot se wijze zijn vijfentwintig jaar jubileum als bestuurslid en nam afscheid als voorzitter. Die taak werd overgenomen door Herman Nieuwenhuizen. Voorzitter Herman Nieuwen huizen In 1983 werd Herman voor zitter. Ook toen hij een paar jaar later naar Amsterdam was verhuisd bestuurde hij de ver eniging op afstand. Dat had als gevolg dat hij bij Wiron de kleine Amsterdammer werd genoemd. Herman was ook lid van de feestcommissie. Hier ontpopte hij zich als een gran dioze ceremoniemeester en organiseerde later samen met 'De heen en weer' uit Volendam met het Kampioenself tal en hun partners. Zaterdag 's middags was er een broodmaal tijd voor leden van het eerste elftal en hun partners. Hier werd tevens afscheid geno men van trainer Wout Hufkens en zijn echtge note. Wout was de trainer die Wiron naar dit Een cartoon van Joost Keizer zelf. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 1 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 25