Voetbalvereniging Wiron70 jaar -1945-2015. Deel 2 door Tiny van Teulingen-Molenaar. Yrl SgSJ p Cartoon Joost de Kreijger. Wiron Kampioenschap Aspiranten B 1968, gevierd in het café van Hotel Wiron. Staand v.l.n.r.: Teun Barelds, Herman Nieuwenhuizen (Voorzitter Jeugdcommissie), Jannes Oosting, Dirk Keijzer, Klaas Steinfort, Piet Klein, Kees Sloothaak, Riekes Bügel, Jan Barelds. Zittend v.l.n.r.: N.N., Jan Tijsen (van Piet van Jannetje), Herman Koster Jz., lentje Pops, Peter Engelhart, Janette Kooij, Kees Rotgans Cz. en Gerrit Kooij, leider. Rechts in de hoek, zittend: Jan Hoogesteger, Aart van de Herik, Piet Tijsen (Piet van Jannetje) en Theo Sloothaak. Voorzitter Ko Rakers In 1962 nam Ko Rakers het voorzitterschap van Wiron over van Joost de Krijger. Nadat het weer even beter ging bij Wiron kwam er al snel een tweede- en een aspirantenelftal bij, waarin onder andere Dirk en John Kort, Jan Kaptein en Lammert de Haan speelden. De trainin gen vonden destijds plaats op het schoolplein of in de gan gen van de Openbare Lagere School aan de Zwinstraat. Toen het veld aan de Beton weg plaats moest maken voor de aanleg van de zuiverings installatie voerde Ko Rakers namens de gemeente de on derhandelingen met Jan Schil derman (NACO-garage). Boven dien wist hij met inbreng van Jan Bruul een overeenkomst voor de velden aan de Ooster kruisweg binnen te slepen. Ci taat van Ko:"ln die tijd ging alles samen en in overleg, dat was de kracht van de vereniging." Oprichting Jeugdcommissie In het seizoen 1966-1967 werd Herman Nieuwenhuizen gevraagd om de jeugdcommis sie op poten te zetten. Er kwam namelijk steeds meer jeugd bij Wiron en dit vroeg om een aparte afdeling voor de jeugd. Binnen een paar jaar groeide de jeugdafdeling zodanig dat Wiron een A en B-junioren-, twee aspiranten en twee pupil len elftallen kon samenstellen. In 1968 werd het jeugdelftal aspiranten B-kampioen, het kampioenschap werd gevierd in Hotel Wiron. Ko Rakers verliet in dit sei zoen de vereniging en werd voor het vele werk dat hij voor Wiron had gedaan, benoemd tot erevoorzitter. Oprichting clubblad De Treffer In het seizoen 1973-1974 werd Wiron I kampioen. In dat jaar werd ook de nieuwe kan tine in gebruik genomen. Dit was realiseerbaar met vele vrijwilligers en mensen die renteloze obligaties kochten. Een grote aanwinst waren de nieuwe kleedkamers, waarin de spelers zich konden omkleden in een verwarmde ruimte. Het clubblad De Treffer werd uit gebracht met een oplage van driehonderd stuks. In het begin bestond de redactie uit Teun Barelds, Rinus van der Berg, Joost Keizer, Bert Nieuwenhui zen, Gerard Nieuwenhuizen en Ruud de Weerd. Dit zestal raapte de moed bijeen om hier aan te beginnen. Zij mochten van de faciliteiten bij van De Weerd thuis gebruikmaken. Ge- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte' 28c jaargang nr. 1 - 2016 - - r.7fis Éi

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 24