Hofkapel De Leutige Skarren begin jaren '80. In de eerste optochten liep Kon. Muziekvereniging Harmonie mee. Op de kroegtochten liepen enkele leden voorop met de trom. Vanaf 1975 vormden enkele blazers een bescheiden begin van een kapel onder leiding van Ab Schagen. De bezetting wisselde vaak, in de loop der jaren hebben veel muzikanten meegespeeld. Buiten het carnavalsseizoen bleef de kapel actief en kreeg op andere evenementen de naam Wieringer Blaaskapel. Na de opheffing van de fanfare Harmonie in 2015 hebben veel leden een vervangende plaats gevonden in de Wieringer Blaaskapel. Op de foto v.l.n.r. achter: Frank Smits (bariton), Harry Boer (trombone), Dirk Leen (trombone), midden: Dick Bosker (grote trom), Hans Keppel (kleine trom), Ronald Glas (trompet), Karin Smits (bugel), Martien Keppel (trompet), Henk-Jan Boer (sousafoon en beatring), voor: Frans Smits (trompet/muzi kaal leider). 1976. Nou is Dirrek Oden Prins Carneval worren. Gaat miserabel goed, de carneval wordt aldeur groter. Ik weet nag, op een keer had de Har remenie rippetisie bij Sneekes en Laus Steverink zat an de tap, doe kwam Piet Lont van Dam naar Laus en zei: 'asse we wat voer jullie doen kenne moet je et seage', en deur dat gepraat kwam de Hofkapel tot leven, twalef man, allegaar Harreme nie menske. Maar sie woue een aare naam heawe, doe een ad- vertensie in de Wieringerkrangt en een prijs wie de mooiste naam wist. En doe kwam Nel Dekker, die woent teugenover et postkantoor mit de mooiste naam voer de dag ('De Leutige Skarre'). Nel waar vroeger skoel- juffrouw op de sundessköêl en dut vonge ze de mooiste naam. Nou die Leutige Skarre waar een goeie anwinst, want die gaan nou aldeur mee met de herberrege tochte en naar et gemeentehüüs, ja overal en altijd benne sie der bij. Ik weet nag van een keer met de her berrege tochte, doe ging de Prins en de Rèèd van Ellef en et bestuur en de rest een herber- reg in en deer zate maar twie menske. De herbergier seit: 'gane jullie maar deur, want ik heaw gien vollek.' De Prins, de Rèèd van Ellef en et bestuur ginge der in, de Leutige Skarre begonne te speulen en gien kwartier later puulde de tent uut, sön bonk vollek as deer doe waar, dank an de Leutige Skarre, Dut wil ik jullie efkes seage, praat nooit van de boe- rekapel, want den binne ze op- sternaat. 1977. In dut jaar is ongse carnevalsvereneging zowat de grööste van Noord Hollangd, nou benne deer weer bijkom men de dangsmariekes, dut is efkes een zeldzaamheid, hullie benne uniek in Nederland. En ik ken jullie dut wel efkes seage, deuze meiskes heawe, eerlek weer, een anbieding had van et buutenlangd, om deer op te treden. Jullie voele wel hiervoer most ók een naam komme, nou die is der, et ging netselleft as mit Nel van Jan Dekker, al lien de beste naam voer deuze meiskes is wonnen deur Me vrouw de Vries-Hegeman. En de naam is 'Skarrewiefkes' Den heawe we nou ök een Skar- reklesser, deer ken ik niet veul van sèagge, omdat ik dut sellef skrièf. Teruglopend animo Na vijftien succesvolle jaren neemt de belangstelling van het publiek voor het carnaval op Wieringen af. Er worden goede optochten georgani seerd waarin altijd zestig tot zeventig verklede kinderen meelopen en de scholen en de bejaardencentra worden be zocht, maar de interesse voor het feest in de zaal is minimaal. Het uitgaande publiek van Wie- ringen trekt naar het carnaval van buurgemeente Wieringer- meer. Het bestuur moet zelfs een keer een muziekband om negen uur naar huis sturen. Het imago wordt steeds slechter met als één van de oorzaken het gebrek aan discipline. De grote zaal is niet meer beschik- -20- Historische Vereniging Wieringen "Op de Höögte" 28e jaargang nr. I - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 22