voor leut, maar ook niet bang voor kritiek. Bij een juiste levensinstelling hoort ook verstrooiing. Als wij daarbij kunnen helpen, dan graag.' Skarreklessen In september 1976 stelt carnavalsvereniging de Skarrehoepers de bevolking de vraag: "Wie is de beste skarrekless(t)er van Wieringen Onder dit motto organiseert de vereniging een praatcompetitie op 13 november 1976 in Hotel de Haan. Het is de bedoeling dat men vijftien minuten gaat praten in het Wierings. Het verhaal moet amusant zijn en zal door een deskundige jury worden beoordeeld. De win naar wordt 'Skarrekless(t)er van het jaar' en kan rekenen op meerdere gastoptredens. Het is de bedoeling dat dit evenement een jaarlijks terug kerend gebeuren zal worden. Er wordt een op roep gedaan aan iedereen die mee wil doen zich aan te melden. Er is genoeg animo, deelnemers nemen jaar lijks op het spreekgestoelte (enorme Wc-pot) plaats. De jury let op goed gebruik van het dia lect. Winnaar Skarreklessen 1976 Skarreklesser Jan Boersen: Nou menske ik wil welderes mien mening se- age, hoe ik carneval viend. In negentien ïên en zeuventeg zat er bij Kees Overtoom in de herber- reg een zöödje vollek an de tap wat te zupen en te ouwehoere, doe inïénen seit Kees Overtoom teugen Dirrek Bosker, Laus Steverink, Sieuw Klein en Jan van Oers: 'Komme jullie der es efkes mee naar de achterkamer."Wat den', seie de jonges. 'Niet teute, kom op', seit Kees. In de achterkamer ankommen seit Kees: 'Gaan sitte.' Hij seit: 'We richte een carnevalsvereneging op. Steverink, jij ben voerzitter, Jan van Oers, jij ben penning meester, jij Sieuw, secretaris.'De jonges seie:'Hoe krlèg je dat klaar jö, we begriepe der gien barst van."Het ök niet nódig, as ik et maar begriep, seit Kees, kom op naar de herberreg, we neme der een borrel op."Wat voere jullie allegaar uut', seie de aare menske die deer sate. 'Nou( seit Steve rink, 'Kees Overtoom het efkes in fijf menute tijd een carnevalvereneging op póóte set.' Die aare Jan Boersen (de fotograaf). menske seie: 'Jullie benne hartstikke gek, dat ken nooit op Wieringen dat is gien sodemieter weerd, je lacht je rot, dat kenne wij Wieringers niet."Maar menske, litte ze der op z'n Jan boe- refluitjes een mizerabel mooi maskerdbal van make, verdomt der komt nag puur vollek op oaf, et viel lang niet teugen. En doe in negentien drie en zeuventeg wier de Rèèd van Ellef installeerd in blauwe boere- kiele. Prinscarneval waar doe Anton Swaerts. Doe waar et godstergund mooi jö, op et gemeentehüüs ware ze der ök mee innomen menske. Maandesochtes ware sie uutnööd om op et gemeentehüüs te kommen, de Prins en de Rèèd van Ellef en et bestuur, sie mochte alles be- kieke, et waar gewoon een rongdleiding, zellefs et hüüske wier bekeken, de prins ging efkes op de potzittete kieke of die wel goed paste, nou as dat de beurt waar, den in et gemeentehüüs bör- relke, börrelke en börrelke drinke den op et lest Dirrek Bosker an et voerdrege in een broek mit Historische Vereniging Weringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 1 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 20