XMZ \l\ - - - - overdraagt. De plaats krijgt vaak een alterna tieve naam (Grietenijen der Skarrehoepers). Carnavalsoptochten met praalwagens. De aanwezigheid van Prins Carnaval en zijn gevolg, de Raad van Elf. Betogen in dialect (Skarreklessen). Dweilorkesten die muziek in de cafés en feest zalen verzorgen (Hofkapel de Leutige Skar- ren). De vereniging heeft bestuurders gekozen, v.l.n.r. achter: Jelle de Vries, Berend Smit, Wil de Reus, voor: Jos Sijm, Dick Bosker. De eerste jaren wordt het carnaval enthousi ast gevierd onder het motto:'Laat de gein en de ongein over u heen komen en zet de zorgen aan de kant'. De Wieringer Courant geeft in die jaren als bijlage een Carnavals Courant uit met nieuws over het wel en wee van de Skarrehoepers. Op 17 februari 1982 schrijft voorzitter Berend Smit in deze krant: 'Beste mensen Dit jaar is een bijzonder jaar voor de Skarrehoepers. De carnavalsvereniging bestaat 10 jaar, en in no vember 11 jaar. We mogen dus geruststellen dat 1982 een héél uniek jaar is. Er is in deze jaren enorm veel gebeurd. De eer ste jaren was een zoeken naar een eigen identiteit. Wat zijn Skarrehoepers en waar zijn ze mee bezig. Langzaam groeiden we tot een vereniging meteen eigen gezicht. Herhaalde malen werden bepaalde facetten uit de Wieringer samenleving op carna valeske wijze aan de kaak gesteld. Het is echter niet alleen kritiek leveren, maar ook daadwerkelijk meehelpen er iets aan te veranderen. In dit tiende jaar is hier op Wieringen een bloeiende vereniging gegroeid. Met eigen dansmariekes, een voortreffelijke hofkapel, een Raad van Elf en bestuur die samen met een enorme inzet de carnavalsvereniging De Skarrehoepers vormen. Hier bij te horen geeft een enorme voldoening. We zijn het publiek dankbaar voor hun medewerking. In deze tijd, maar ook in de toekomst, hopen we u als Skarrehoepers nog menig gezellig uurtje te verschaffen. Ook dat heeft iedereen op zijn tijd nodig. De Skarrehoepers zijn in -17- - V Prins Baljuw III, Dirk Oden (van 1975/1976 en 1976/1977), met zijn gevolg op maandag na het inleveren van de sleutel op het gemeentehuis, toen tijdelijk in de ULO/VGLO school (geopend 1954, gesloopt 2011) aan de Parklaan. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28e jaargang nr. 1 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 19