I Na een paar jaar wordt de vereniging beter be stuurd. Berend Smit wordt voorzitter en blijft dat elf jaar. Op 9 februari 1979 laten Berend Smit en Wil de Reus door notaris mr. D. Butijn een akte opstellen met daarin de statuten van carnavals vereniging 'De Skarrehoepers'. De vereniging wordt geregistreerd bij de Kamer van Koophan del te Alkmaar. Het doel van de vereniging is het vieren van carnaval op Wieringen te organiseren en te stimuleren. Sleuteloverdracht 1973. V.l.n.r. burgemeester K.D. Dors man (met sleutel), Ties Sok,Sieuw Klein, Laus Steverink, NN, Fok Kuut, Prins Carnaval Anton Swaerts, geheel rechts Theo Engel. Op initiatief van Cees Overtoom, uitbater van café De Harmonie, wordt op 1 september 1971 carnavalsvereniging De Skarrehoepers op gericht. In het begin wijst de heer Overtoom gewoon mensen aan. De eerste prins, Anton Swaerts, is gekleed in een zwarte-pietenpak. De activiteiten van carnavalsverenigingen: 11 november. Op deze dag (de elfde van de elfde) begint het carnavalsseizoen. Deze dag wordt met een zekere ceremonie gevierd. De eerste vergadering van het bestuur (de Raad van Elf). Er wordt een prins met adjudanten geïnstalleerd (Prins Baljuw met hofdame en Skarrewiefkes) en soms een jeugdprins (Prins Garnil met de Jeugdraad van Elf). Prinsenbal. Sleuteloverdracht. Op de eerste dag van het carnaval ontvangt Prins Carnaval de symboli sche sleutel van de stad/ dorp van de burge meester, die drie dagen de 'macht' aan hem

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 18