Carnaval name volgde, besloot Otto om er mee te stoppen. Hij heeft toen nog enkele jaren als vrijwilliger bij Radio Zuiderzee ge werkt. Samen met Lien (Hooiveld) zette hij daar zijn verzoek programma op de zaterdagavond voort. Otto en Lien waren zeer op elkaar gesteld. Lien zorgde voor Otto. Toen zij kwam te overlijden nam Antje Kooy haar plaats in. Over Otto zijn nog enkele anekdotes bekend, zoals: "Bij een dokter of tandarts kom ik nooit. Tanden en kiezen trek ik zelf. Een paar jaar geleden sneed ik in m'n vinger. Hij was bijna door, maar ik heb hem zelf weer aan elkaar gezet!" Die eigenzinnigheid werd hem echter wel noodlottig. Een zwaar verwaarloosde suikerziekte bracht hem op 16 mei 2008 naar het ziekenhuis, waar zijn linkerbeen tot onder de knie werd geamputeerd. Na revalidatie en aanpassen van een pro these werd Otto in Den Helder in een verpleeghuis geplaatst. Op 4 december kreeg hij een zware longontsteking met hoge koortsen, werd dus weer opgenomen in het ziekenhuis, waar hij in de loop van de avond op 5 december 2008 is overleden. Otto's levensmotto was eenvoudig: "Ik ben dóódsimpel, doe gewoon en ben graag onder de mensen. Dat bevalt me goed." Met dank aan: archief van Tan Lont- Lont; Willem Baijs voor foto's en info; archief Historische Vereniging Wieringen Na de amputatie. door Tiny Hoogschagen- Metselaar Carnaval wordt gevierd aan de vooravond van de rooms-katholieke vasten, veertig dagen voor Eerste Paasdag. Het feest is van Italiaanse oor sprong en waarschijnlijk een vermenging van een Romeins lente- en een Germaans offerfeest uit de oudheid. Na de Reformatie werd in het overwegend protestantse deel van Nederland de openbare Vastenavond viering met verboden de kop ingedrukt en verdween uit het straatbeeld. Echter, ook in het rooms-katholieke zuiden nam de deelname aan het feest af. Het feest zoals wij het nu kennen is betrekkelijk jong. Met uitzon dering van een aantal plaatsen in Noord-Brabant en Limburg, waar in de 19e eeuw de organisatie weer werd opgepakt, is de overgrote meerder heid van de carnavalsverenigingen opgericht na de Tweede Wereldoorlog. In de loop van de jaren '60 kwam de relatief sterke afbakening tussen het katholieke zuiden en het calvinistische wes ten en noorden op de helling te staan. Het carna val overschreed vanaf deze jaren de grens van de 'grote rivieren', de Maas en de Rijn. Aan het einde van de twintigste eeuw komt men in alle provin cies van Nederland carnavalsverenigingen tegen die zich actief inzetten voor het feest. De Skarrehoepers Op het overwegend protestantse Wieringen werd geen carnaval gevierd. Er werden wel al vanaf de jaren '20 gemaskerde dansavonden ge organiseerd, compleet met prijzen voor de best verklede enkelingen, paren en groepen. Deze feestavonden waren niet gerelateerd aan chris telijke feestdagen en werden op willekeurige data gehouden. In navolging van andere plaatsen in de regio ontstaat begin jaren '70 het plan om ook op Wie ringen een carnavalsvereniging op te richten. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 28* jaargang nr. 1 - 2016

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 17