De telefoonkabel naar het vaste land was ge broken. Van een geregelde postdienst kon ook geen sprake meer zijn. Als alles meezat was er toen één verbinding per dag naar de vaste wal. Wieringen was dus wel geïsoleerd op dat mo ment. De verdere ontwikkelingen op Wieringen Een week later werd bericht dat er op Wierin gen een ongewone drukte heerste. Er waren al honderdvijftig soldaten op het eiland. Later zijn er nog veertig bijgekomen. Los van deze soldaten waren er hier ook nog eens negentig grondwer kers, die nodig waren voor het zandtransport. De hele dag reed een dichte rij grondkarren heen en weer. Het wekte geen verbazing dat die weg door deze transporten een modderweg was ge worden. Er was nog steeds geen telefoonverkeer mogelijk met het vaste land. De postboot voer weer, maar nog wel onregelmatig. Eerst alleen op Den Helder en Medemblik, daarna tweemaal per dag naar Oude Sluis. Onderweg legde hij ook aan in Van Ewijcksluis, waar steeds vluchtelingen met hunne inboedels aankwamenwelke hier allen zoo goed mogelijk worden ondergebrachtMen hoopte, dat met het oog op de sterk vermeer derde bevolking, het beurtverkeer met het vaste land niet zou worden onderbroken, omdat het eiland hoofdzakelijk op invoer van buiten was aangewezen. Er spoelde veel aan op het eiland, maar het wekte verbazing dat in Anna Paulowna 'scherpe' wachters waren ingesteld "ten einde de rooverijen der Wieringers tegen te gaan." De krant wist niets van diefstal door Wierin gers. Ze waren er zelfs trots op dat, nadat de postschipper met het nieuws over de overstro ming was gekomen, de burgemeester heel be langeloos, zonder uitzicht op enige geldelijke vergoeding negen vletten geregeld had om nog te redden wat er te redden viel, ondanks de heel ruwe zee. Ook was niet bekend of de postschip per en de schippers die hier de berooide vluchte lingen aan land brachten, ooit wel geld zouden Stoompomp in werking om de Anna Paulownapolder droog te malen.

Op de Hòògte - Wieringen | 2016 | | pagina 13