Van de redactie In dit nummer staan we stil bij het overlijden van Andries de Wit. Menno Smit heeft een in memoriam geschreven namens het bestuur van de Historische Vereniging Wie- ringen. Wij, de redactieleden, zullen Andries missen. Gere geld hielp hij ons aan familie- gegevens of specifieke foto's die wij nodig hadden voor een artikel in Op de Hoogte. Altijd stond Andries voor ons klaar, geen vraag was hem te veel. Verder in deze uitgave twee uitgebreide verslagen van de cursus genealogie en dorpsgeschiedenis, geschre ven door de cursisten Feike Helder en Bob Gorter. In het- verslag van Feike Helder vindt u verwijzingen naar verschil lende sites waar u informatie kunt inwinnen over uw voor ouders of over het dorp of de stad waar u woont. Helene en Bob Gorter heb ben bij de afdeling burgerlijke stand van de gemeente Hol lands Kroon een lijst samen gesteld van overledenen in de gemeente Wieringen in 1915. Een lijst die inzicht geeft over het sterftecijfer op het eiland Wieringen in het begin van de 20e eeuw. Van de 38 sterfge vallen zijn twaalf overledenen jonger dan 40 jaar. Een van de vroeg gestorvenen is Maar- tje Mulder- Koorn, de oma van Maartje Mulder- Bais. In de rubriek overleden in 1915 schetst zij aan de hand van foto's een beeld van haar oma en van het jonge gezin dat zij achter liet. In deze extra dikke uitgave kunt een keur aan verhalen lezen. Te veel om op te noemen. Voorts wil ik u namens de redactiecommissie hartelijk danken voor de leuke reacties die wij van u kregen over de inhoud van ons blad Op de Hoogte van afgelopen jaar. Ina Schoenmaker-Wiegman De redactie van Op de Hoogte wenst u prettige kerstdagen en een voorspoedig 2016 Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 4