Aanvullingen en verbeteringen q§> ook door de vorige eigenaren Raatjes en Gruis. Het bedrijf is nu een Hotel- Café - Restaurant, al leen het jaartal op de gevel is nog een herinne ring aan het kleine cafeetje van vroeger. November 45 Jaar in dienst van de PT.T. - De heer D. Nieuw buurt met pensioen. V.l.n.r. J. Visser, D. Nieuwbuurt en H.C. Ran. Foto is geno men in 1934 achter het postkantoor in Hippolytushoef. Te midden van zijn collega's heeft de heer D. Nieuwbuurt officieel afscheid genomen als hoofdbesteller der P.T.T. Op 29 november wordt hij 62 jaar, dan is hij al meer dan 45 jaar bij de P.T.T. in dienst. Hij begon als telegrambesteller in Den Helder. Op 1mei 1924 werd hij als bestel ler naar Hippolytushoef overgeplaatst. In die tijd had men drie keer per dag dienst. Toch heeft de heer Nieuwbuurt tijd kunnen vinden om volop deel te nemen aan het maatschappelijk leven: actief voetballer, veertien jaar secretaris en ne gentien jaar voorzitter van Succes. Hij was tien jaar voorzitter van de sportraad en vanaf 1945 tweede voorzitter van de Oranjevereniging. Ook was hij dertien jaar blokhoofd B. B. om maar en kele functies te noemen. Hij heeft verschillende onderscheidingen mogen ontvangen. Het ere burgerschap der gemeente Wieringen toege kend in 1960. Een Koninklijke onderscheiding in zilver werd verleend op 16 mei 1964. Tevens was hij erelid van Harmonie en Succes. In okto ber 1963 moest de heer Nieuwbuurt met ziekte verlof gaan. Thans krijgt deze werkzame persoon officieel pensioen. December Slagerscombinatie opende vijfde bedrijf. Het initiatief dat vier zelfstandige Wieringer slagers namen, om hun zaken onder te brengen in een coöperatie en daardoor hun krachten te bundelen, is met succes bekroond. De opening van het vijfde bedrijf is daarvoor een tastbaar bewijs. De slagerij in de Hofstraat, voorheen ge dreven door de heer P. Boorsma werd onlangs overgenomen door de combinatie. Als bedrijfs leider zal de heer A. Blaauboer fungeren. Met één bedrijf in De Haukes, twee in Hippolytushoef en twee in Den Oever heeft de combinatie een goede spreiding van haar verkooppunten op Wieringen. In 1965 nam de bevolking toe, en er was een ver heugende bouwactiviteit. Het aantal inwoners van de gemeente Wierin- gen steeg met 92 personen tot 6.870 inwoners. In 1965 kwamen er 85 woningen gereed, het ko mend jaar zullen er nog minstens 130 volgen. Op de Hoogte 2015 - 3 Door mijn schuld is de naam van huisarts W.E.A. van Tol fout gespeld. Het is Wil van Tol (niet Willy). Graag een rectificatie in de volgende uitgave. John Awater. Op de Hoogte 2015 - 4 In de Wieringer Courant van mei 1965 staat dat er een jubileumfeest wordt georganiseerd ter ere van het 25- jarig bestaan van vv. Wiron. Hetgeen doet veronderstellen dat vv. Wiron dit jaar 75 jaar bestaat. De officiële oprichting vond echter na de Tweede Wereldoorlog plaats, op 22 augustus 1945. Voetbalvereniging Wiron bestaat dit jaar 70 jaar. Bronnen: archief vv. Wiron en oudvoorzit ter Ko Rakers. - 44 - 'ii; Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 46