Nieuwbouw van 36 bejaardenwoningen aan de Serin genlaan. voor de buitenmuur fungeren. Hoe rijk de Kapel aan geschiedenis is, blijkt uit het feit dat het ook een Katholieke Kerk is geweest. In de muur heeft men het geschilderde jaartal 1575 gevonden. De huidige generatie toonde weinig interesse voor de Kapel, daarvan is de slechte staat van onder houd waarin het gebouw kwam te verkeren het beste bewijs. De Kapel gaat nu naar Enkhuizen en wordt daar geheel gerestaureerd. Beter Wonen beleeft topjaar, 111 woningen in aan bouw. Voor woningzoekenden in onze gemeente ziet het er in de naaste toekomst hoopvol uit. In Hippolytushoef- Noord bouwt de heer C. de Vries 36 bejaardenwoningen, architect is de heer Zandstra uit Hippolytushoef. Ook aannemer D. Hollander is daar bezig met 28 woningwetwo ningen ontworpen door architect Martini te Gro ningen. Tevens werkt de firma Zwanink en Zonen voor Beter Wonen in plan noord. Zij hebben 47 Martini-woningen onder handen. Hiervan verre zen er 20 in het uitbreidingsplan Den Oever en 27 in Hippolytushoef. In voorbereiding is nog de bouw van 12 woningwetwoningen voor perso neel van de Washingtonfabriek. Tevens gaat men over tot de aankoop van grond en de bouw van tien autoboxen aan de Zonnebloemstraat. De huur van zo'n autobox komt ten hoogste op zes gulden per week, men huurt voor minimaal één jaar. Drumbandliefhebbers opgelet! Al reeds enige tijd werkt de Koninklijke Mu ziekvereniging Harmonie aan de voorbereiding tot het oprichten van een drumband. Jongens en meisjes en eventueel mannen en vrouwen die in aanmerking willen komen om voor de drumband te worden opgeleid, kunnen zich la ten inschrijven. Dit kan bij W. Zwanink, R. Prins en H. 't Hart. Deze oproep had het geweldige resul taat, dat ruim 80 jongeren en ouderen zich hier voor aanmeldden. Het is onmogelijk deze groep in zijn geheel op te leiden. Kinderen van 11 jaar en jonger worden voorlopig op een wachtlijst geplaatst. Café 't Centrum onderging een verjongingskuur. Het bedrijf werd gemoderniseerd en belang rijk vergroot. De heer K. de Voogd, de nieuwe eigenaar van dit oude bedrijf -een gevelsteen vermeldt het jaartal 1845- heeft er een modern bedrijf van gemaakt. Er is een nieuwe achterzaal en boven zijn twaalf slaapkamers voor logeer gasten. De kamers werden gemaakt op de plaats waar eerder de danszaal was, die de naam 'Hooi zolder' had. Sinds de familie Koorn, het bedrijf overdeed aan de heer Veerdig, die het later weer doorgaf aan zijn zoon is er heel wat verbouwd, - 43 - 'n; Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 45