gedaan als kleuterschool. In november 1963 is de nieuwe moderne school betrokken, waarin mevrouw Ruitenburg ook nog enige jaren heeft mogen werken. Het gemeentebestuur van Wie- ringen bood de scheidende kleuterleidster een receptie aan. Burgemeester Schellinger sprak als eerste mevrouw Ruitenburg toe, daarna wa ren er verschillende sprekers die haar alle lof toe zwaaiden. September Veel waardering voor de expositie in boerderijmu- Het museum is gehuisvest in een ruim 100 jaar oude stolpboerderij aan de Hofstraat in Den Oe ver. Op 3 september opende Burgemeester C.J. Schellinger een schilderijenexpositie, hij was verheugd over het initiatief om in deze boerde rij een museum in te richten. Hierdoor kreeg het gebouw een nuttige bestemming. Het echtpaar Teeuwisse is de beheerder van dit museum, het is allereerst bedoeld om alles van het oude Wie- ringen ten toon te stellen. Toch willen Max en Annetje ook de hedendaagse kunst een plaats geven in de museumboerderij. 'Eet meer vis' De Wieringer vissers hadden meer dan vijf duizend gasten op de vlootschouw. Vijfduizend kaartjes waarop de toepasselijke woorden eet meer vis stond, werden op de schepen uitge deeld en in de afslag 'verzilverd'. Dat wil zeggen dat er vijftienduizend porties paling, garnalen en mosselen in de hongerige magen verdwenen. Een uitstekende reclame voor de voortbrengse len van de zee. Teer hield niet Op 10 september kreeg een gedeelte van de Gemeenelandsweg en de Westerlanderweg een nieuwe teerbeurt. Door de vele regen hield deze teerlaag niet. Zeer ten ongerieve van de auto mobilisten, die later hun auto's van klodders teer moesten ontdoen. De NACO zag zich door het slechte weggedeelte genoodzaakt haar route te wijzigen. Oudheidkundige vondsten Een complete verrassing bij de werkzaamhe den in de Kapel van Den Oever. Daar werd een muurschildering onder het pleisterwerk ont dekt, het fresco stelt een vrouwenfiguur voor. Ook werd de oude fundering van de Kapel bloot gelegd, hieruit blijkt dat deze aan de Voorstraat vroeger zeshoekig is geweest. Vervolgens kwa men er een vijftal oudheidkundigen die de hele dag zochten naar verdere vondsten. Dit leverde niets op. Bijna f5000,- voor Harmonie De huis aan huis collecte over midden en west Wieringen ten behoeve van de actie 'Nieuwe in strumenten voor Harmonie' bracht het respecta bele bedrag van 4810,50 op. Padvinders van Wieringen bakten 13.000 oliebol len Om vier uur 's middags gleden de eerste bol letjes beslag in de oliepan. 's Morgens om half vijf waren de dertienduizend vol. Een respectabel aantal maar toch nog te weinig, zo zou later blij ken. Er werd spontaan gekocht, want nog voor alle straten waren afgevent waren de verkopers 'los'. De padvinderij kwam hiermee weer een stap verder naar het doel, een eigen schuldenvrij clubhuis. Okober De Oeverse Kapel gaat naar Enkhuizen Er is vergunning verleend om de oude Kapel te slopen. Op de rijksbegroting voor 1966 is hier een bedrag van ƒ350.000,- vooruit getrokken. De Kapel en het Gasthuis krijgen een bijzondere bestemming: ze zullen het middelpunt worden van het Openluchtmuseum te Enkhuizen. De funderingen worden nauwkeurig opgemeten, deze moeten eerst in Enkhuizen gegraven wor den. De nog gave binnenstenen gaan als stenen seum. Max Teeuwisse. - 42 - 'ii; Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 44