Gemeentebestuur stelt eisen aan voortzetting vis- meelfabricage De vismeelfabriek op Vatrop was de afgelo pen maanden vele malen een punt van bespre king bij het gemeentebestuur van Wieringen. De nieuwe eigenaar firma S. Norden, exploitant van een grote veevoederfabriek, heeft wel een luisterend oor voor de bezwaren. Door veran dering en uitbreiding heeft de oude Hindernis- wetvergunning haar geldigheid verloren. Dit gaf het gemeentebestuur de mogelijkheid aan de voortzetting van het bedrijf voorwaarden te stel len. In overleg met het T.N.O. werd een luchtzui veringsinstallatie voorgesteld die de stank tot 20 reduceert. Er werd een voorlopige vergunning voor één jaar afgegeven, waarin de eigenaar de tijd krijgt het bedrijf van een bevredigende in stallatie te voorzien. Vakantieseizoen Westerland Op West Wieringen is het Amstelmeer dé trekpleister. Dit binnenwater krijgt steeds meer bekendheid, veel zeilers ontdekken dit mooie zeilwater. Wie Amstelmeer zegt denkt ook met een aan Lutje, waarop ook het belangrijke pro- pagandamedium het kindervakantiekamp De Bellen ligt. Dit kamp, dat een dagverblijfplaats en slaapzalen als vaste kern heeft, staat onder leiding van de heer J. Pottinga. Het kamp heeft vier onderdelen. In de slaapbarak verblijven de kinderen van 6- 12 jaar. Nieuw is het kamp Bo nanza een ruiterkamp voor kinderen van 9-12 jaar, zij kamperen in tenten. De leiding berust bij de heer T. Sok en Marian Keyzer. Dan is er het Kamp Bonanza. Links met ruiterkostuum de heer T. Sok. Trapperskamp voor de oudere jongens, en ook nog de Vikings, zij gaan zeilen. Aan deze kampen doen iedere week een 50- tal kinderen mee, uit alle streken van ons land, dikwijls ook uit het bui tenland. Twintig leidsters houden toezicht op de deelnemers. Pakhuis ging in vlammen op Op 23 augustus werd de vrijwillige brandweer van Den Oever gealarmeerd voor een uitslaande brand in de Gest. Het bleek een onbewoonbaar verklaarde woning te zijn, die als opslagplaats voor oud papier, vodden en metalen in gebruik was bij Peer en Poepjes. Doordat de wind uit een goede richting kwam liepen de twee nabijstaan- de boerderijen met rieten dak geen gevaar op. Van het pakhuis bleef slechts een puinhoop over. Voor de bewoners van de Gest had de brand nog een lastig gevolg. Door kortsluiting bleven zij de gehele avond verstoken van elektriciteit. Bakkers gaan wijken verdelen De bakkers van Hippolytushoef, de Koorn- schoof, Van Empel en Visser, Oden en Pater na men een belangrijk besluit, op 30 augustus gaan ze hun wijken verdelen. In de aangewezen wijk gaat één bakker venten. Deze sanering is een onvermijdelijk nevenverschijnsel van onze wel- vaartstijd. De gekozen oplossing leek de bakkers de beste en is stellig voor de consument de voor deligste. Mevrouw Ruitenburg neemt na 45 jaar afscheid van de school Op 31 augustus nam het gemeentebestuur van Wieringen afscheid van mevrouw Y. Ruiten burg-de Jong als hoofdleidster van de openbare kleuterschool te Hippolytushoef. In het begin vond de kleuterschool onderdak in twee loka len van de openbare lagere school te Hippoly- tushoef. Toen echter het leerlingenaantal steeg verhuisden de kleuters naar de oude school op 't Hoekje. Ruim twintig jaar heeft deze nog dienst - 41 - 'n; Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 43