land, waar nog steeds een lokaal leeg staat. De bus zal viermaal per dag rijden, de kleintjes hoe ven dus 's middags niet over te blijven. De kosten worden begroot op vier tot vijfduizend gulden per jaar. De gemeenteraad zal deze uitgaven nog moeten goedkeuren. Wieringen heeft weer een wielerclub Op 8 juli is in Hotel Kaan de wielerclub Wierin gen nieuw leven in geblazen. Het staat vast dat het aantal deelnemende renners boven de 20 zal stijgen. De vergadering benoemde nog geen be stuur. Het comité van voorbereiding, bestaande uit de heren J. Jochems, J. J. Wachendorff van Rijn, J. Schenkel, P. du Pauw en M.van Hoesel, blijft voorlopig de bestuurstaak vervullen. Grammofoonplatenwinkel in Hippolytushoef Hippolytushoef heeft een nieuwe platenzaak gekregen, een aanwinst voor de winkelstand van Wieringen. Op 10 juli werd de winkel zon der officieel vertoon, maar met veel muziek ge opend. Er is veel veranderd aan de winkel aan de Nieuwstraat waarin vele jaren de heer J.de Haan, later de familie Blom een sigarenzaak dreef. De nieuwe eigenaar, het bedrijf Molenaar- Kaal heeft vestigingen in Alkmaar, Bergen en Castricum. In de winkel aan de Nieuwstraat zal mevrouw Duursma- Bellis de scepter zwaaien. Haar vader, de heer Bellis uit Den Oever is in deze branche geen onbekende. Dertig jaar lang werkte hij voor radio Kaal, later Molenaar- Kaal. men de overgebleven straten. Ze werden hiertoe gedwongen door een tekort aan arbeidskrach ten, hoge lonen en oplopende onkosten. Beide firma's realiseerden zich zeer wel dat zij jarenlan ge trouwe klanten niet meer zullen bezoeken. Er wordt nu gevent met een bel, waarbij de klanten naar de bakkerswagen komen. Augustus De Washington sigarenfabriek ontwikkelt zich gunstig op Wieringen Mevrouw E. Duursma- Bellis met haar vader De heer Bellis. Bakkers van Den Oever gaan saneren Vanaf 26 juli hebben de bakkers Metselaar en Cornelissen besloten om in een gedeelte van Den Oever niet meer te venten. Zij verdelen sa- Het gaat zo goed zelfs, dat waar tot nu toe de fabriek aan de Belterlaan een dependance was van Baarn, de plannen nu klaar liggen om het gehele bedrijf naar Hippolytushoef te brengen. Enkele jaren geleden begon het bedrijf met ruim 20 mensen, dat zijn er nu 70 geworden. Het stre ven is naar een productie van zo'n half miljoen si garen per week en naar een personeelsbezetting van 100 werkkrachten. Door de gemeente zijn twaalf extra woningen toegewezen, bestemd voor personen die werkzaam zijn in de sigaren fabriek. Wieringer kotter naar Amsterdam met vis en speel goed voor kinderziekenhuis. Het 100 jarig bestaan van het Emma kinderzie kenhuis te Amsterdam is voor de vlootschouw- commissie de aanleiding geweest om in Amster dam de aandacht op Den Oever te vestigen. Op 28 augustus zal de WR189 daar afmeren. Aan boord zijn veel vissoorten, maar ook speelgoed beschikbaar gesteld door het Rode Kruis afde ling Wieringen en enkele Wieringer bedrijven. De boerenkapel en de dansgroep zullen daarbij ook present zijn. Er zal een rondrit op ouderwetse wagens worden gemaakt door een gedeelte van Amsterdam. Het gehele gezelschap zal worden ontvangen door de geneesheer- directeur. Voor 2015 een nostalgische advertentie: Twistwedstrijden Wie wordt de twistkampioen van Lutje? Deelname van 16 tot 80 jaar. - 40 - 'ii; jjGEN Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 42