heeft zich financieel verantwoordelijk ge steld voor het verblijf in Indonesië van ds. van Straten en zijn echtgenote geduren de één week per jaar. Ds. van Straten heeft bijna zeven jaar op Wieringen gewoond. Echtpaar Van Straaten met hun kinderen Erik en Ineke. Mei v.v. Wiron jubileert Op 29 mei staat het weekend voor leden en aanhangers van de v.v. Wiron in het teken van het 25 jarig jubileum. Dit wordt een groot feest, de vereniging is na een diepe inzinking weer springlevend. Het actieve bestuur, voorzitter K. Rakers, secretaris P. Tijsen en penningmeester H. Grootemaat hebben de vereniging in goede ba nen geleid. Avondvierdaagse op Wieringen Het Wieringer wandelcomité heeft in de ver gadering van 21 mei besloten over te gaan tot de definitieve oprichting van een wandelver eniging op Wieringen. Als naam werd gekozen Wandelsportvereniging Wieringen. Burgemees ter Schellinger is de voorzitter van het voorlo pig bestuur. De eerste belangrijke taak van deze nieuwe vereniging is het organiseren van de Avondvierdaagse 1965. Juni Café Oosterland nieuwe eigenaar Het enige café dat Oosterland rijk is, en waar van de deuren geruime tijd gesloten waren, kreeg een nieuwe eigenaar in de persoon van de heer B. Veltman uit Oudesluis. De heer O. de Haan, de vorige eigenaar zwaaide nauwelijks een jaar de scepter in het café, dat hij kocht van de heer A. Klein. Het café krijgt de nieuwe toe passelijke naam Land en Zeezicht. Twaalfhonderd meisjes komen naar Hippolytus- hoef Voor de vierde maal wordt voor de jeugd van de afdeling Alkmaar Nederlands Handbalver- bond de zo belangrijke junioren en aspiranten dag in Hippolytushoef gehouden. Twaalfhon derd meisjes zullen strijden om de felbegeerde speldjes. In totaal worden er 41 poules gespeeld over negen velden. Dameskapsalon heropend Na eenendertig jaar heeft mevrouw A.G. Bü- gel-Lont de schaar en droogkap vaarwel gezegd. De kapsalon aan de Koningstraat wordt overge nomen door de heer H.J. Doodeman uit Opmeer Juli Brand legt oude boerderij in as. Op 2 juli brak er brand uit in de oude boerde rij van de heer S. Bakker te Oosterland. De brand ontstond vermoedelijk door een vonk uit de uit laat van een trekker. Van de gealarmeerde brand weercorpsen was Den Oever het eerst aanwezig, maar het bluswater moest uit een put bij Vatrop worden gehaald. De spuit van Hippolytushoef gaf daardoor het eerste water uit de voorraad- tank. Het woonhuis bleef behouden, evenals de schuur. Van de oude boerderij bleef niet meer over dan afgebrokkelde muren en verkoolde bal ken. Plannen voor een bus naar de kleuterschool door een lange wachtlijst. Kleuterschool 't Kuikenkooike in Westerland Voor het komende schooljaar werden op de kleuterschool te Hippolytushoef 70 kleuters aangemeld. Er is echter slechts plaats voor 40 kleuters. Daarom ontvingen de ouders van de 30 kleintjes die op de lange wachtlijst staan een brief van het gemeentebestuur. Daarin wordt voorgesteld om een bus te laten rijden van 't Hoekje naar de nieuwe kleuterschool in Wester- Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 41