tushoef. Het bedrijf wordt namelijk verhuurd aan de brouwerij d' Oranjeboom. De brouwerij zal het hotel, café en restaurant verpachten. Over de nieuwe pachter is nog niets bekend. De heer en mevrouw Engel - de Haan gaan in een door hen gekochte villa in Westerland wonen. Het pavil joen aan het Amstelmeer blijft de heer Engel zelf exploiteren. Tonegido glazenactie Tonegido houdt met toestemming van B en W een huis aan huis actie om in Westerland en Hip po glazen aan de man te brengen. Dit ter verster king van de kas. Een week later zal het team een bezoek brengen aan Den Oever. Maart Café-dancing Concordia is verhuurd aan de Heine- ken brouwerij De heer en mevrouw S. Halfweeg- de Jongh gaan nu definitief hun café-dancing Concordia verlaten. Het bedrijf zal worden voortgezet door het echtpaar Sneekes uit Den Helder. De Heine- ken brouwerijen hebben het pand gehuurd en dit weer doorverhuurd aan de familie Sneekes. Wedstrijden om gewestelijk schaatskampioen schap Op de baan van de IJsclub Westerland worden op 6 maart de wedstrijden om het gewestelijk kampioenschap kortebaan Noord-Holland te gen Utrecht verreden. Reeds drie jaar staat de IJsclub Westerland op de lijst van de vereniging om het gewestelijke kampioenswedstrijden te organiseren. Nu zal het dan zover zijn, en dat in begin maart na een winter zonder ijs. Begraafplaats vergroot De RK begraafplaats te Hippolytushoef biedt weinig plaats voor toekomstige teraardebestel lingen. Daarom heeft pastoor Steenland het ini tiatief genomen om een strook grond, rondom deze begraafplaats gelegen, bij het kerkhof te voegen. Het daaraan verbonden grondwerk is uitgevoerd door de firma. P. Klein en zn. te Hip polytushoef. April Rioolzuiveringsinstallatie voor Den Oever is bijna klaar Op een stil stukje Wieringen, ten oosten van de Rijksweg, verrees niet ver van de Afsluitdijk een groot bouwwerk. De rioolzuiveringsinstalla tie voor Den Oever. Stroomde tot nu toe het vuil via een lange omweg naar het Wieringerrandka- naal, een lozing waar tegen de protesten van de Wieringer veehouders ieder jaar luider werden, binnenkort zal het worden getransformeerd in bacterievrij water en voor de boeren nuttige compost. In september 1963 begon men reeds met dit grote bouwwerk waarvan de kosten ca. ƒ400.000 bedragen. Er werd 300m3 beton en 30 ton staal in verwerkt. Verbouwd hotel Kaan werd officieel geopend Na een ingrijpende verbouwing is het ho tel- café en restaurantbedrijf PJ. Kaan in Hippo lytushoef officieel geopend. De heer P. Poppen die vijftig jaar geleden nog in dit pand woonde verrichtte de opening. De bekende koepel waar zoveel verenigingen in de loop der jaren hebben vergaderd, is met de verbouwing verdwenen. De ruimte is bij de zaal getrokken. Hotel Kaan heeft thans een accommodatie van zestien bedden. Harmonienieuws Op 24 april wordt er ten bate van de actie'Nieu- we instrumenten voor Harmonie' weer een dans avond georganiseerd. De vorige dansavond werd door ruim 400 personen bezocht. Na 14 jaar bij de Harmonie de voorzittershamer te hebben ge hanteerd, legt de heer M. Heijblok wegens druk ke werkzaamheden deze functie neer. De heer R. Prins treed tijdelijk als waarnemend voorzitter op. Ds. Van Straten nam officieel afscheid van Wieringen. Op 25 april nam ds. E. van Straten afscheid als predikant van de Doopsgezinde Gemeente te Wieringen. Toen hij de kansel beklom voor zijn officiële afscheidspreek, was het Doopsgezinde kerkje aan de Vermaningssteeg bijna tot de laat ste plaats bezet. Na de dienst was er gelegen heid ds. van Straten toe te spreken. Namens de Doopsgezinde jongeren sprak de heer E. Wage- maker ds. van Straten en zijn echtgenote toe. De heer H. Lont sprak namens de Doopsgezinde kerkenraad. De familie van Straten zal nog niet direct Wieringen verlaten, het wachten is nog op de nodige visa om naar Indonesië te gaan. Hij is daar tot leraar aan een theologische school be noemd. De Doopsgezinde Gemeente Wieringen - 38 - ïi; Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 40