27e jaargang nummer 3 2015 Van de bestuurstafel Er moet nog een voorwoord komen voor de laatste 'Op de Hoog te' van dit jaar. Als ik op deze zondagmorgen hieraan wil beginnen en naar buiten kijk is het mistig, dat is in mijn hoofd ook zo op dit moment. De laatste paar weken met Corrie, Gea en Menno vele uur tjes gestoken in het doorlopen van proefdrukken die Hayke Burghout gemaakt heeft van het Wieringer woordenboek, dat Dirk Lont ge schreven heeft. De deadline, datum waarop de laatste proefdruk klaar moet zijn, is eigenlijk al overschreden. We willen graag dat het boek voor de feestdagen beschikbaar is. Als u dit blad onder ogen krijgt heeft de presentatie inmiddels al plaatsgevonden in het Vikingschip in Den Oever. Het is volgens mij een prachtig boek geworden, aan gevuld met een aantal sappige verhaaltjes en een lijst van bijnamen van Wieringer personen. Die bijnamen werden gebruikt om duidelijk te maken wie er bedoeld werd. Dirk heeft er een aantal jaren aan ge werkt en uit veel woorden blijkt zijn agrarische achtergrond. Ik denk zelf, dat er weinig boeken zijn uitgebracht, die compleet en foutloos zijn en dat zal hier ook wel niet het geval zijn. Toch denken we, dat we met de uitgave van dit boek weer een stukje Wieringer cultureel erfgoed voor de toekomst hebben vastgelegd. Inmiddels zijn er ook twee cursusavonden georganiseerd voor leden, die meer over genealogie aan de weet wilden komen. De be langstelling was verrassend groot en de heer Harry de Raad van het regionaal archief Alkmaar heeft hier enige uitleg over gegeven. We hopen dat hierdoor een aantal mensen zodanig geïnteresseerd zijn geraakt, dat ze onze commissie genealogie nieuw leven in willen bla zen. We kunnen dan in de toekomst weer onze mooie, gezellige stam boomweekenden houden. Tot slot wil ik dan ook nog iedereen bedanken die, op welke wijze en hoe dan ook, zich voor de 'Historische Vereniging Wieringen' heeft ingezet om alles draaiende te houden. Medebestuursleden, commis sieleden, bezorgers nogmaals BEDANKT!! We sluiten straks weer een jaar af. Weer een jaar met historie. Wat de toekomst betreft, dat zien we wel weer. Ik hoop wel, dat we dat met elkaar in goede gezondheid en met voorspoed en geluk mogen beleven. Gerard Numeijer, voorzitter Namen foto op de omslag: Bestuur: Gerard Numeijer (voorzitter) tel: (0227)511683 gerardnumeijer@historischwieringen.nl Wilma Keppel-Willeboordse (secretaris) tel: (0227)592610 secretaris@historischwieringen.nl Henk Beets tel: (0227)592062 penningmeester@historischwieringen.nl Siem Doorn Corrie Hagedoorn-Rasch Menno Smit Jan Wessels (ledenadministratie) Gea Wiegman-Baijs (webshop) T. 06 50441952 Loet van Zoonen Redactiecommissie: Corrie Hagedoorn-Rasch (voorzitter) tel: (0227)592463 Ina Schoenmaker-Wiegman (secretaris, eindredactie) Westerlanderweg 92 1778 KN Westerland tel: (0227)592015 redactie@historischwieringen.nl Bob Gorter (2e secretaris, eindredactie) tel: (0227)595428 opdehoogte@ziggo.nl Ton Bakker Tiny Hoogschagen-Metselaar Theo Klaver Piet Luijt Maartje Mulder-Bais Tiny van Teulingen-Molenaar Nel Vriezema-Omis Website: www.historischwieringen.nl Peter de Greef (beeldbank) p.degreef@quicknet.nl Web-beheer: Gea Klein-Hamming klein@hetnet.nl Informatie: www.historischwieringen.nl Lidmaatschap: 17,50 per jaar Bankrelatie: Rabobank Kop van Noord-Holland IBAN: NL 44 RABO 0370 3319 74 Burghout Design Druk ISSN: 1386-906X Spelers. Van links naar rechts: Voorste rij: Jo de Groot, Jan Hermans, Jaap Gruis, Dick Steeman, Jaap Holst. Tweede rij: Meijert (Bill) Tijsen, Rinus de Ridder, Adrie van Eekelen, Geert Komduur. Derde rij: Evert Bijlsma, Joop van der Schalie, Meijert Koorn. Niet spelers Van links naar rechts: Achterste rij Cor Moeijes (toen caféhouder Zeestraat, naast het postkantoor) Jan Bruul, (postkantoorhouder Zeestraat), Wim Kaan (slagerij Voorstraat, tegenover bakker Koorn), Dirk Tijsen (bijnaam: Ditjepiet, vishandelaar Noorderweg), Ben Vosse (garagehouder Voorstraat, tegenover de smederij), onbekende, Barend de Boer (trainer). Het gebouw op de achtergrond is waarschijnlijk het machinegebouw van gemaal Leemans Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 3