-1^ Herinneringen uit het verleden teruggebracht naar het heden Een greep uit de Wieringer Courant van 50 jaar terug, 1965 door Maartje Mulder- Bais. Januari Schietpartij in Den Oever Den Oever werd op oudejaarsnacht opge schrikt door schoten, er vlogen kogels dwars door het huis van de heer S. Kooy aan de Zwinst raat. Onderzoek door de militaire politie wees de feestvierende wacht van de Hr. Ms. Soemba als dader aan. De munitie was in Nieuw- Guinea ach terovergedrukt. De vismeelfabriek verkocht De vismeelfabriek en garnalendrogerij, gele gen aan de Vatropperweg, is door de firma De Vries en Bouwma verkocht aan de firma S. Nor den. Deze firma handelt in granen, veevoeders en vismeelproducten. Het ligt in de bedoeling de productie uit te breiden. Het bedrijf zal wor den vergroot en er zal meer personeel worden aangetrokken. -V'w- Vismeelfabriek. De weegbrug te Hippolytushoef is weer geopend Lederwarenfabriek Veltas vierde feestelijk het eer ste lustrum. Verheugende groei na moeilijk begin. Midden 1959 werd aan de Belterlaan met de bouw van de fabriekshal begonnen. Op 4 janu ari 1960 werd de fabriek officieel geopend. Be halve zes man uit Amsterdam bestond in 1960 de personeelsbezetting ook uit twaalf Wierin- gers. In vijf jaar tijd steeg dat aantal werknemers van twaalf naar zevenenvijftig. De fabriekshal werd met 200m2 vergroot, Veltas groeide uit tot een van de tien vooraanstaande lederwarenfa- brieken in ons land. De export, waaraan in 1965 nog meer aandacht zal worden geschonken richt zich niet alleen tot Europa. Ook in de V.S. lopen dames met de Wieringer tassen. In een toespraak complimenteerde burgemeester C.J. Schellinger de directie van Veltas met de resultaten zoals deze in vijf jaar Wieringen konden worden ge boekt. Onderhoudswerk Afsluitdijk In 's Gravenhage werd het onderhoudswerk aan de Afsluitdijk gedurende 1965 openbaar aan besteed. P. Klein en zn. schreven voor ƒ1.107.000 in. Voor het derde jaar achtereen is de firma Klein de laagste inschrijver. Februari Hotel de Haan verhuurd Na 99 jaar door de familie de Haan te zijn be heerd, zal binnen een afzienbare tijd een ander de scepter zwaaien in hotel de Haan te Hippoly- V-* Hotei,de Haan" H ippotytus hoef Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 39