Reacties van lezers Uf pech. In elk geval 'hinkte' de kreupele 'Wimpey' op Engeland aan. Het laatste bericht aan de thuisbasis was "vijandelijke jagers, we hebben geen dinghy". Het toestel stortte vermoedelijk neer op 18 km NW van Terschelling. De stoffelijke overschotten van alle be manningsleden zijn later aangespoeld op diverse plaatsen aan de Nederlandse kust. Op de RAF-vliegbasis Hemswell (Lincolnshire) waren 3 Poolse Bomber Squadrons gestationeerd, het 300, 301 en 305 Squadron. Het 301 Squadron werd in 1943 ontbonden. Het verlies aan be manningsleden was zo hoogopgelopen dat aanvulling onmoge lijk bleek! Rechts een afbeelding van 'The Polish War Memorial' bij de RAF- basis Northolt. Den Oever. Zij vertelde een paar anekdotes over haar jeugd op Wieringen. We hebben gevraagd of zij de verhalen op papier wilde zetten. Complimenten van mevrouw Hennie Wiers- ma- Slik voor ons blad. Zij heeft ook haar zuster, mevrouw Slik uit Houten aangemeld als lid. Van de familie Sieme Heijblok uit Den Oever de complimenten voor Op de Hoogte num mer 3, ook vinden zij de voorgaande bladen fantastisch. Komt het nieuwe blad, dan kijken ze elkaar aan: wie mag er eerst lezen? Ann (mevrouw Heijblok) komt niet van Wieringen. Maar vraagt aan Sieme: "Wie zijn dit?" Dus veel gesprekstof. Van Ko Rakers kregen wij de volgende reac tie: "Vandaag heb ik nr. 3 van 'Op de Hoogte' ontvangen, het ziet er weer fantastisch uit! Een compliment aan alle medewerkers." Op de Hoogte 2015 - 3 Mevrouw Hennie Wiersma- Slik uit Meerkerk heeft opge beld. Zij heeft haar jeugd doorgebracht op Wieringen. Haar vader was onderwijzer op de Christelijke school in - 36 - kf Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 38