Historische Vereniging Wieringen feliciteert voetbalclub Wiron met zijn 70- jarig jubileum! er net na de oorlog geen materiaal te koop was en men er vanuit ging dat iedereen wel een wit shirtje en een zwarte broek in de kast had. Met algemene stemmen werden deze noodkleu- ren zwart-wit opgeheven. Het bestuur zou alle moeite doen om de nieuwe kleuren, nog voor de competitie te realiseren. In het sluitingswoord bedankte de voorzitter de gebroeders Tijsen en Halfweeg voor het beschikbaar stellen van hun schepen als er elftallen naar Texel moesten om daar te spelen. Sam Nagy(ook wel Sam de Vries) kreeg een applausje toen hij de functie van ter reinknecht weer aannam. In de jaren vijftig had Wiron het moeilijk Regelmatig maakte tegenstanders een ver geefse reis naar Den Oever als ze tegen het derde moesten spelen. Het was moeilijk om vol doende spelers bijeen te krijgen. Ook voor de jeugdelftallen wat dit soms een probleem. Dit kwam Wiron nogal eens tot een boete of een schadevergoeding te staan. Het ging soms zo ver dat niet spelers werden ingezet om een voltallig elftal te vormen. Zo werden de gebroeders van der Herik (vier van de vijf) ooit opgetrommeld om de lege plekken in het elftal te vullen, zodat de wedstrijd toch kon doorgaan. Vrouw Van der Herik zorgde tijdens de wedstrijden voor thee en vader van der Herik bracht in een grote ke tel de thee op de fiets vanuit de Dijkstraat naar de kleedkamers aan de Betonweg. In die tijd ging er van alles mis bij Wiron. De voetbalver eniging stond op de rand van de financiële af grond. Uiteindelijk was er nog één seniorenelftal over! Samen met Henk Grootemaat, Piet Tijsen (de slager), Joost de Krijger (de loodgieter), Piet Timmermans (de timmerman) en Jan Klein be gon voorzitter Rakers aan de wederopbouw. Ze haalden houten telefoonpalen uit Schagen om het veld te kunnen verlichten, nadat ze van Jan Luyt een dieselaggregaat hadden gekregen. De trainingen konden daarna op het verlichte veld plaatsvinden, en de gangen en het schoolplein van de Openbare Lagere School werden verla ten. Er waren soms ook hilarische momenten, onderstaand een paar van deze anekdotes: De spelers en supporters werden per vissers schip naar Texel vervoerd en op een keer ging er weer een schip met spelers en supporters naar Texel. Op de terugreis kondigde Jampie Kom duur luidt en duidelijk aan: "Dit was m'n laatste wedstijd", en gooide zijn voetbaltas over boord. Iedereen was hoogst verbaasd, want niemand verwachtte dat Jampie zou stoppen met voet ballen. In de haven van Den Oever aangekomen, kwam hij met een andere tas uit het vooronder, waarschijnlijk had hij die aan boord gesmokkeld zonder dat de andere spelers en supporters dit hadden gezien. Jan Hermans, Herman Nieuwenhuis en Wouter Hegeman Eens per jaar gingen Jan Hermans en Herman Nieuwenhuizen bij Hotel De Haan uit eten, dit keer stond er fazant op het menu. Wouter He geman die bij De Haan als kelner werkzaam was, kon het niet nalaten om Jan een plaagstootje uit te delen. Jan die er goed voor was gaan zit ten, zat niets vermoedend te genieten van zijn eten, toen Wouter opnieuw aan tafel verscheen en deed alsof hij de kop van de fazant op Jan zijn bord wilde serveren. Nadat het elftal had gevoetbald bij Flevo in Mid- denmeer zaten ze op de lijnbus te wachten in de Oude Beurs. Ineens schreeuwde Meijert de Haan: "Ik heb ze alle dertien goed"Alleen had hij er niet bij verteld dat hij een leeg totoformulier had meegenomen en nadat hij de uitslagen via de radio had vernomen snel het lege formulier had ingevuld. Wisseling van bestuursleden In het seizoen 1960-1961 nam voorzitter Groote maat afscheid als voorzitter en ging daarna ver der als penningmeester van de vereniging. Joost de Krijger nam het voorzitterschap van Groote- maat over. Bronnen: De Flevobode van 3 december 1946; 26 december 1946; 31 mei 1947; 27augustus 1947; 10 maart 1948; 9 september 1949; Jubileum Treffer 40 Jaar Wiron -50 Jaar Wiron; Jubileumkrant voetbalver eniging Wiron 1945-2005. - 32 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 34