PB ring uit voor de goede geest onder de jongens. Daarna kwam een oud pionier en oprichter de heer Scheffer naar voren. Hij herinnerde aan de oprichting bij café Tante Pietje en het pessimis me en het optimisme dat hiertegenover stond. Hij feliciteerde de elftallen, het bestuur en de donateurs en verzocht de trainer naar voren te komen. De Boer kreeg een prachtige bos bloe men aangeboden door de heer Scheffer. Waarna nog vele andere sprekers volgden, die namens hun vereniging de felicitaties overbrachten. De heer De Boer sprak namens de handbalvereni ging Wiron, tijdens de toespraak stonden alle leden van de handbalvereniging op het podium. Het was eerst de bedoeling om Wiron een kam- pioensvlag aan te bieden, maar door textiel- schaarste kon dit geen doorgang vinden. Er was echter wel iets anders bedacht waarvoor de aan voerders van beide elftallen op het podium wer den geroepen. Met medewerking van de heer Steenman had men voor elk elftal twaalf kampi oenswimpels weten te ontwerpen waarvan alle spelers, de trainer en de vereniging een exem plaar ontvingen. Bij deze hulde werden nog een Wiron-Lied Titel: Wiron is kampioen Er is te Den Oever een vrolijke club 'Wiron', dat is haar naam Ze is nog niet oud, maar men kent haar alom En ieder verkondigt haar faam Op het groene tapijt trappen zij met een bal Kijk maar eens, hoe ze dat doen Ze maken grappen, Maar dankzij hun trappen Is Wiron toch weer kampioen Kampioen, kampioen Ze konden het nooit beter doen! Dankzij de trainer en zijn wijze raad Met prettige clubgeest, kwam dit resultaat, Zet 'm op, zet 'm op voor een keer Zo'n dag komt voorlopig niet weer Nu kan je dansen, maar krijgen ze kansen Dan doen ze 't volgend jaar weer aantal personen betrokken. Ben Vosse die steeds bereid was de trainer op de trainingsavonden en de wedstrijden van en naar Den Helder te bren gen, ontving als dank daarvoor uit handen van de trainer een doos sigaren. Als uitzondering wilde trainer De Boer de secretaris van de vereniging, de heer Bruul, even benoemen, die zo ontzettend veel werk voor Wiron had verzet. Daarna wenste De Boer de vereniging een gezellig feest toe. En als laatste spreker beklom de voorzitter het po dium, die zijn dank uitbracht aan alle sprekers voor de spontane hulde aan beide elftallen. En hoopte dat het de vereniging gegeven mocht zijn door te gaan met de lichamelijke opvoeding van de spelers en gemeenschappelijk opbouw van de sport op Oost-Wieringen. Hij bedankte Cor Koorn voor de mooie medaillekast die hij had ge maakt en die hij aan de vereniging had geschon ken. Daarna nam de heer van Glabbeek nog één keer het woord om een stille werker te huldigen en riep meester Kuiper naar voren, die voor deze gelegenheid het Wironlied had gemaakt. De heer Glabbeek zong het voor en het publiek zong het refrein uit volle borst mee. Nadat het Wironlied was meegezongen, ontmaskerden trainer De Boer en zijn vrouw in een voordracht de zo be ruchte 'Giron' van het Wironblad. Het bleek de trainer zelf te zijn, die naar hij vertelde soms voor kostelijke situaties kwam te staan als hij inlichtin gen in won voor zijn artikeltje, terwijl niemand wist wie die spion nu eigenlijk was. Jaarverslag 1949 Op dinsdag 30 augustus werd in de Lunch room van weduwe Koorn de jaarvergadering gehouden. Na het lezen van de notulen en het jaarverslag dankte de voorzitter de secretaris Piet van der Herik voor zijn werk. Uit het ver slag van penningmeester Jaap Holst bleek dat het nog niet tot een batig saldo was gekomen, maar uit de boeken bleek dat er goede vooruit gang was geboekt. De voorzitter bedankte de heer Holst voor het beheer van de kasboeken. Daarna volgde de bestuursverkiezing. Bij stem ming kwam het volgende bestuur uit de bus: voorzitter Henk Grootemaat, secretaris Piet van der Herik, penningmeester Jaap Holst. Bestuurs leden: W. Kaan, Ben Vosse, R. de Ridder en Jaap Gruis. In de rondvraag vroeg Jan Hermans of er nieuwe kleuren kwamen voor het tenue. De spelers speelde in een zwart-wit tenue, omdat - 31 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 33