Het eerste elftal van Voetbalvereniging Wiron in 1947 in het wit-zwarte nood- tenue. V.l.n.r.: Jan Bruul, Cor Moeijes, Rinus de Ridder, Evert Bijlsma, Adrie van Eekelen, Jan v.d. Herik, Jaap Gruis, Meijert Koorn, Wim Kaan, Dirk Tijsen, Jo de Groot, Jan Hermans, Adrie v.d. Klei, Dirk Steenman, Meijert Tijsen en Jaap Holst. bijdragen. Voor dat plan was veel tegenstand, er waren vol gens de vergadering nog wel andere mogelijkheden. De kas sier die per wedstrijd vijf gul den ontving, vonden zij niet onmisbaar, hiervoor konden zij ook wel iemand van de ver eniging aanstellen, die dat mis schien wel belangeloos wilde doen. Uiteindelijk werd hiertoe besloten, de spelers werden ook in de toekomst gratis ver voerd, maar in de bus zou een collecte gehouden worden waaraan ieder naar wens iets kon bijdragen. Hierna sloot de heer Grootemaat de vergade ring met een woord van dank aan de bestuurders. Kampioensfeest Wiron Op zondag 7 maart 1948 vierde Wiron feest. 's Middags werd er een vriendschappe lijke wedstrijd tussen Wiron I en Succes II gespeeld, welke in een gelijk spel 1-1 eindigde. De muziekvereniging Apollo was op het terrein aanwezig om het geheel luister bij te zetten en het hele dorp was ter ere van het kampioenschap versierd met vlaggen. In de versierde zaal van Hotel Wiron werd voor genodigden en de elftallen het feest voorgezet, waaraan de huldiging voorafging. Er was een feestcommissie benoemd waarvan de heer Glabbeek als voorzitter fungeerde. Accor deonclub Avanti zorgde voor de muziek. Glabbeek opende de avond en wenste de beide elftallen namens alle aanwe zigen geluk. Hij noemde de geest en de kameraadschap die onder de mannen heerst. En ook het bestuur, de elftal- lencommissie en de trainer, de heer De Boer, mochten volgens hem niet vergeten worden. Zij hadden er samen met de elf tallen aan meegewerkt Wiron omhoog te werken. Op Wie- ringen was goed werk verricht om de jongeren te interesseren voor de sport en onder hen een geest te brengen van kame raadschap en verbondenheid. Daarna volgende er verschillen de sprekers, waaronder de con sul van Noord-Holland Noord van de KNVB, de heer Van Dijk. Deze memoreerde even aan het bestaan van Wiron en hij geloofde dat de vereniging op de goede weg was. Het eerste jaar werd Wiron I al kampioen en nu in het derde jaar van haar bestaan werden beide elftallen kampioen. Hij feliciteerde hen hartelijk en sprak zijn waarde- Achter v.l.n.r.: Jaap Holst (bestuur), Jacques van Eekelen, Cees de Groot en Wouter Jorna. Midden v.l.n.r.: Dick Steenman, Jan Peters en Adrie van Eekelen Voor v.l.n.r.: Cees Kooij, Wim Wit, Adrie van der Klei, Joop Steenman, Joost Bakker. - 30 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 32