De eerste handbalwedstrijd werd gespeeld tijdens de ker mis van Westerland, waar handbalvereniging Tonegido met de Pinksteren sportfeesten had georganiseerd. De Wiron I-dames speelden tegen de da mes van Tonegido I en II en Gita I uit Haarlem. In een artikel van de Flevobode staat te lezen dat de Wiron dames hun eerste of ficiële wedstrijd speelden. De ontmoeting verliep zeer spor tief en men verwachtte dat de dames zich goed zouden ont plooien. De handbalvereniging heeft ongeveer zes tot zeven jaar bestaan. Er waren op het laatst zelfs twee damesteams en een jeugdteam. Het reizen naar de uitwed strijden was een hele onderne ming. Men ging met de dienst- bus naar Bergen, De Rijp of Groot Schemer, zij moesten in Alkmaar overstappen. Op de plaats van bestemming aange komen, kregen zij soms te ho ren dat het veld was afgekeurd en konden zij onverrichter za ken naar huis keren. Dat hield in dat zij later nogmaals diezelf de richting op moesten en voor dubbele reiskosten - vijf gulden per persoon - kwamen te staan. Douches waren er nog niet, er hing een buis met gaten erin aan de kraan, waar koud water uitkwam. Speelden ze in Sloot- dorp dan stonden daar vier tei len met koud water klaar, twee voor de tegenpartij en twee voor de thuisspelers. Zij betaal den geen huur voor het veld dat zij mochten gebruiken van Wiron. In ruil daarvoor maak ten de dames de kleedkamers schoon. In het begin was er ook geen wc. Voor de jongens was dit niet zo'n probleem, die gin gen wel boven de sloot staan. Later werd er bij Piet van Eef Bakker, de timmerman, een wc besteld, kosten zestig gulden, die zij samen met de voetbal lers afbetaalden. Na een kam pioenschap met goede resul taten in toernooien kreeg de handbalvereniging een tekort aan speelsters. Raakte je als speelster geblesseerd en kon je daardoor niet werken, dan kreeg je destijds geen uitke ring. Tegenwoordig is een her senschudding snel genezen, maar in die tijd kreeg je zes we ken bedrust voorgeschreven. De handbalvereniging moest daardoor noodgedwongen worden opgeheven. Jaarvergadering 1947 De voetbalvereniging hield de algemene vergadering on der voorzitterschap van de heer Grootemaat in de lunch room van S. Koorn te Den Oe ver, waarbij de voorzitter een veertigtal aanwezigen welkom mocht heten. Voordat er met de agenda werd begonnen, werd namens de vereniging aan de heer Piet van der Herik een vulpen aan geboden voor de vele diensten die hij had verricht als terrein knecht tijdens de wedstrijden. Daarna werd het jaarverslag door de secretaris voorgelezen. Men kon tevreden terugkijken op de behaalde resultaten van het afgelopen seizoen.Wiron was dit jaar geen kampioen geworden, maar men hoopte dit in het komende seizoen te verwezen l ij k.Va nu it de verga dering kwam de vraag welk be drag de spelers en supporters bij uitwedstrijden aan reisgeld moesten betalen. De voorzitter deelde mee dat zij tot nu toe gratis waren vervoerd, maar de kosten voor een bus kwam on geveer op dertig gulden en dit kon de kas niet meer dragen. Besloten werd daarom dat de spelers in de toekomst vijftig cent per uitwedstrijd moesten Wedstrijd D.E.S - Wiron december 1948 Achter rij v.l.n.r.:N.N.N.N.N.N., Grie Omis, Ida Wiegman, Adriaantje Koorn, N.N.. Voorste rij v.l.n.r.: N.N., N.N., N.N., Sita Wagemaker, N.N., N.N.. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 31