sing een eigen terrein waar zij konden spelen. Met man en macht werd gewerkt om het terrein bespeelbaar te maken. Niet veel later kwamen hier ook kleedkamers en werd er achter de kleedkamers een grote gier tank geplaatst, die door Sieme Koorn (bijnaam: Sieme van de kouwe bakker) regelmatig werd gevuld met vers water. Ben Vosse schonk Wiron betonnen paaltjes met staaldraad, zodat het voetbalveld kon worden af gezet. Het veld bood weinig tot geen beschutting. Piet van der Herik, die bij Staatsbosbeheer werkzaam was, bracht af en toe een paar kleine boompjes mee die hij rondom het veld plantte. De lijnen op het veld werden getrokken met gebluste car bide, dit was gratis verkrijgbaar bij Laan en Kooij. In de week werd het veld afgegraasd door koeien, dat hield in dat voor er gevoetbald kon worden eerst de koeienvlaaien weggehaald moesten worden. Maar de voetbalanimo was groot en de trainingen verliepen naar wens. Zodoende kon er al snel een tweede elftal worden opgericht en later kwam er ook een aspi rantenelftal bij. Toto ophaaldienst Ieder donderdagavond gin gen verschillende leden op pad om de toto's op te halen. Zij hadden allen een eigen wijk en zorgden met de ingeko men dubbeltjes voor een ge zonde kas. Jan Klein (Flodder) timmerde toto-kistjes: houten bakjes waarin de toto's, zegels, een sponsje en het ingevangen geld kon worden meegeno men. In die tijd gebeurde het weleens dat de mensen niet thuis waren, maar dat was voor niemand een probleem. Men ging dan achterom, waar de in gevulde toto klaar lag in de bij keuken of in het klompenhosje met het daarbij behorende geld. De formulieren werden bij café Tante Pietje ingeleverd. Daar kwam iemand van het af delingsbestuur de formulieren en het geld ophalen. En omdat Den Oever één van de laatste ophaalpunten was, kon dat soms erg laat en gezellig wor- den. Zelf bracht ik de toto van m'n vader bij Ruurd Jorna in de Dijkstraat. Ook Piet en Froukje Kort zetten zich jarenlang hier voor in. Later werden lotto- en totoformulieren niet meer bij de leden thuis verzameld, maar in de kantine. Hand balvereen, opgericht. Als onderafdceling van de voetbalvereeniging Wiron, ie vorige weel: een handbalver eniging opgericht. Een apar. te secretaresse is daartoe ui het, Wiron-bestuur opgeno. men, terwijl er over ecnige tijd een paar dames-be stuursleden zullen worden gekozen. Het hatldbalelffeil is een dameselftal. Voorloo. pig zal het zich alleen bezig houden met trainen. Oprichting Handbalvereniging Wiron Ongeveer een half jaar na de oprichting van de voetbalver eniging werd als onderafdeling ook een handbalvereniging op gericht onder de naam Wiron. Voor de handbalvereniging werd een aparte secretaris aan getrokken en later meldden zich ook een paar dames aan als bestuurslid. Wiron - Nieuws, EEN EIGEN TERREIN. Het ijverige bestuur van de voetbalvereniging „Wi ron" te Den Oever, is er na, veel moeite en tegenslag in geslaagd een eigen terrein te verkrijgen. Het is gelegen aan de Betonweg, dicht bij het kruispunt. Met ingang van 1 Augustus heeft de ver- eeniging het gehuurd en di rect is men aan het werk getogen om het terrein be speelbaar te maken grep pels worden gedicht, goalpa. len opgericht, een watertank geplaatst, enz. enz. Over veertien dagen is alles klaar en kan er du-s eindelijk op eigen terrein worden gevoet bald De training voor het nieuwe seizoen verloopt vlot. De voetbalanimo is groot. Zoodoende is er nu een twee de elftal opgericht (Wiron 2), terwijl waarschijnlijk ook nog, een adspirantenelftal gevormd kan worden. Lotto- en Toto-commissie met v.l.n.r.: Bert Nieuwenhuizen, Froukje Kort, Paulus Abbekerk en Theo Sloothaak. - 28 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 30