Voetbalvereniging Wiron 70 jaar -1945-2015 (rJk Deel 1: 1945- 1961 door Tiny van Teulingen-Molenaar Dit jaar bestaat voetbalvereniging Wiron zeventigjaar. Het was Ko Rakers die ons op dit heuge lijke feit attendeerde. Het 70-jarig jubileum wordt niet gevierd, omdat er op dit moment een vrij jong bestuur is en er nu even teveel nieuwe dingen op hun pad komen. Wiron kijkt uit naar het 75-jarig jubileum dat zij groots willen vieren. Om alles in goede banen te leiden is er nu al een evenementencommissie in het leven geroepen. Ondanks dat vv. Wiron het zeventig jarig jubileum niet heeft gevierd, vindt de redactie van Op de Hoogte het de moeite waard om aandacht aan het jubileum te schenken. Gezien de omvang van het artikel wordt het in twee delen gepubliceerd. In dit nummer deel 1: 1945- 1961. In het volgende nummer deel 2: 1962- 2015. Ik heb geprobeerd om zoveel mogelijk hoogtepunten in het artikel te verwerken, hierin heb ik vele namen genoemd. Naast deze namen zijn er vele anderen die niet worden ge noemd, maar die Wiron ook een warm hart toedragen en net zo belangrijk zijn. Hotel - Café - Lunchroom in de Ha venstraat. Eigenaar Simon Koorn. Plannen tot oprichten van een voetbalclub Op een zaterdagmiddag kwam wachtmeester A. Schel- levis de tuin van Jan Bruul bin nenlopen. Hij wilde met Bruul eens praten over de jeugd van Den Oever, hij vond dat er ei genlijk weinig gelegenheid was voor het beoefenen van sport voor de jeugd en vroeg Bruul wat hij ervan zou denken om een voetbalvereniging op te richten. Bruul zegde hem zijn volle medewerking toe, maar met z'n tweeën kon je naar zijn mening niet veel bereiken, daarvoor waren er wat meer mensen nodig. Ze besloten om direct spijkers met koppen te slaan en togen gezamenlijk op weg. In de lunchroom van Tante Pietje zaten Henk Groot- emaat, Cor Moeijes, Anton Cor- nelissen, Wim Kaan en de heer Scheffer bijeen, zij wilden wel helpen. Het probleem was een voetbalterrein te vinden. Bruul had hier en daar als eens gekeken en vond tenslot te aan de Stontele een stukje grond. Het was wel klein, maar om te oefenen kon het wel. Met de welwillende medewer king van de verhuurders werd er een noodterrein uitgezet. Op 22 augustus 1945 werd de oprichtingsvergadering gehouden en was voetbalver eniging Wiron een feit. Henk Grootemaat werd benoemd tot voorzitter. En er werd be gonnen met trainen onder lei ding van de heer Scheffer, die later opgevolgd werd door Ba rend de Boer, de eerste officiële trainer van Wiron. Een eigen terrein Kort nadat de vereniging was opgericht vond het bestuur aan de Betonweg nabij de krui- Voorste rij v.l.n.r.: Aart van der Herik, Henk van der Veen, Meijert de Haan, Nijs de Krijger en Joost de Krijger. Midden: Broer de Jong. Achterste rij v.l.n.r.: Jan Tijsen, Niek Thoma, Ko Rakers, Rens Visser, ToonBert Hermans, Chris Lont en daarachter Leider: Ome Jan (van Wulke) Hegeman. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 29