besloten ze eind tachtiger jaren in Nederland te gaan wonen. Het huis in Engeland werd verkocht. Ze kon den in Schagen een huis huren en Piet ging voor Smit Lloyd vanuit Den Helder varen. Zo was hij regelmatig thuis om zijn vrouw te ondersteunen in het opbou wen van een leven in het voor haar nieuwe land. Begin 1990 kochten ze een bungalow in Scha- gen. Het koopcontract werd getekend en alles werd geregeld. Er moest alleen nog een levensver zekering worden afgesloten toen Piet plotseling weer moest varen. Even uitstellen dus. Een dramatische thuiskomst Door een langdurige storm liep de reis flink ver traging op. Toen het schip na een aantal weken uit eindelijk op de vroege zaterdagavond Den Helder binnenliep kon hij eindelijk naar huis. Om half tien kwam hij in Schagen aan om thuis een vreselijke ontdekking te doen. Er leek niemand thuis, maar uiteindelijk vond Piet zijn vrouw dood in de dou che. Zij is waarschijnlijk uitgegleden en zeer onge lukkig op haar hoofd terechtgekomen. "Ik heb een hele tijd als verdoofd naast haar gezeten. Hoelang het heeft geduurd voordat ik hulp heb gebeld weet ik niet meer. Diezelfde nacht is ze uit huis gehaald, want volgens de recherche lag ze daar waarschijn lijk al dertien dagen. Dat konden ze opmaken uit de ongeopende post onder de brievenbus. Voor mijn familie in Holland was er dinsdag een kleine plech tigheid in Schagen. Mijn vrouw haar wens was dat als er ooit wat met haar mocht gebeuren, zij in het zelfde graf begraven wilde worden bij haar vader en moeder. Dat heb ik gedaan. Na de plechtigheid in Schagen ben ik gelijk naar Engeland gevlogen om daar alles te regelen. Ik heb hierbij veel steun gehad van Smit Lloyd. Op vrijdagmiddag heb ik haar naar haar laatste rustplaats gebracht. Dit hele gebeuren heeft mij 32.000 gulden gekost en de le vensverzekering afsluiten was nog niet gebeurd." Piet heeft daarna nog een paar maanden in het huis in Schagen gewoond. Daarna heeft hij de bun galow verkocht en is weer in Hippolytushoef gaan wonen. Slachtofferhulp was er niet en het steeds terugkomende vreselijke beeld van hoe hij zijn vrouw vond en de eenzaamheid daarna zorgden er echter voor dat hij steeds meer naar de fles greep. Na een jaar ziektewet is hij weer gaan varen. Nog steeds bij Smit Lloyd. Tijdens zijn verlof bleef hij steeds meer naar de fles grijpen en de eenzaam heid thuis dreef hem naar het café. In 1995 kreeg Piet een maandenlange behandeling in de Brijder kliniek. Na deze behandeling kreeg hij gelukkig al les weer onder controle. Hierna is hij weer gaan va ren, nog steeds voor Smit Internationale. De artsen hadden geadviseerd om lange reizen te maken. Dat werd dus vaak vier maanden van huis weg, maar vooral ook ver weg tot in Japan aan toe. Een van de schepen van Smit Lloyd waarop Piet geva ren heeft. Vier maanden heeft hij in Japan op dat schip gezeten; hij had daar een mooie tijd. In 2004 werd hij 57 V2 jaar oud en moest hij con tractueel uit dienst bij Smit. Tegelijkertijd werd hij ook afgekeurd voor de zeevaart, zodat een over stap naar andere rederijen ook niet meer kon. Na 42 jaar op zee (waarvan dertig jaar bij Smit) is het varen nu voorgoed verleden tijd maar op Wierin- gen heeft hij het gelukkig tegenwoordig beter naar zijn zin dan in zijn jeugd. Het graf van Doreen in Engeland. - 26 - Lovtrifl Memory af JOYCE CUNUFF! uim Hints KOSA rUKLIITE Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 28