Na vele jaren op zee en in het buitenland weer terug op Wieringen Opa Steigstra bij zijn wierpakhuis op De Haukes. Vader Jan Steigstra was kraanschipper bij de Zuiderzeewerken met een eigen kraan. In perioden dat er geen werk was voor de kraan was hij visser man. Schoolfoto van Piet Steigstra op de Westerlander school. door Menno Smit. De thuisomgeving waarin je opgroeit is vaak bepalend voor je beroepskeuze en daarmee het verdere verloop van het leven. Maar ook op la tere leeftijd kunnen dramatische gebeurtenissen opnieuw weer diepe wonden achterlaten. Dit is zeker van toepassing op Piet Steigstra, tegenwoordig wonend in de Koningstraat te Hip- polytushoef. Pieter Jan Steigstra werd geboren op 15 augustus 1946 aan de Korte Quarantaineweg als zoon van Jan Frans Steigstra (geboren te Wes- terland) en Trijntje van Stipriaan (geboren te Bar- singerhorn). Opa Cornelis Hermanus Steigstra was geboren in Vlissingen, maar door zijn huwelijk met Geertje Lont (dochter van Jan Lont Dzn en Cornelia Wagemaker) op Westerland terechtgekomen. Hij had een wierpakhuis op De Haukes. Vader Jan Frans Steigstra met een foto van zijn kraan (eigen kraan en niet van de M.U.Z.). Hij is maar liefst vijf maal getrouwd waarvan twee maal met de moeder van Piet. Soms zat er tus sen het moment van scheiden en hertrouwen maar een paar maanden. Piet heeft dan ook meerdere halfbroers (4) en halfzussen (3) en maar twee echte zusters. Dat vader Steigstra zo vaak trouwde zat niet in zijn vriendelijke aard. Waarschijnlijk hadden de vrouwen na verloop van tijd genoeg van hem, - 24 - Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 26