Vader, Nico en Cees kwamen 's nachts te rug van hun 'klussie' en moesten 's morgens al weer heel vroeg naar hun werk. Toen ik hen weer zag was het inmiddels de volgende dag rond half zes in de middag. De mannen waren reuze benieuwd hoe het was gegaan met de he ren Kooij en Zon. Ja wel goed, vond ik zelf. "En waar hebben jullie het drumstel neergezet?" "Drumstel, dat weet ik niet?", zei ik. Vader met een Meijert Kooij gebeld en die wist het ook niet. Dus hup met z'n drieën in de auto eropaf, moeder met de bruine bonen achterlatend. Aangekomen bij het land aan de Elft kregen we de schrik van ons leven. De tent was al afgebro ken en het drumstel van ome Kors, waar we zo goed op zouden passen, stond moederziel al leen in het midden van het weiland. Gelukkig geen schrammetje erop. Inladen en meteen naar Stroe gebracht. "Goed gegaan?", vroeg ome Kors. "Ja prima", zei m'n vader. "Toch leuk dat er weer eens op gespeeld is", zei ome Kors. Het 'geheim' is nog jaren bewaard gebleven. De Skulls. Repetitie op de rietzolder van Cor Luiken. v.l.n.r. Aalderik Hartman, Wil Tolhus, Ton Bakker en Piet Luiken. Fotograaf: Jack de Waal, zanger van de band. Rond 1964 heeft ome Kors zijn drumstel ver kocht aan Piet Luiken. Piet had toentertijd met nog wat jongens uit Hippo een rockband op ge richt, The Skulls, en ik werd door hun uitgenodigd om daar sologitarist te worden. Zo'n contract kon ik niet weigeren(?) Geen salonorkest, maar Beatles, Stones, Kinks en vele anderen. Prachtig. Op de eerste repetitieavond in de rietschuur van Cor Luiken aan de Betonweg kwam ik dus het drumstel van ome Kors weer tegen. En wat denk je.nog steeds geen schrammetje erop. Meijert Kooij (25-04-1906 - 27-11-1983) Meijert Kooij een begenadigd violist. Kooij was jaren werkzaam voor het water schap van Wieringen. Naast zijn werkzaamheden was muziek zijn grote passie. Hij was (ere)lid van de Harmonie, deed aan cabaret, vaak samen met zijn vrouw en was een begenadigd violist met oog voor show. Herman Zon (17-12-1896 - 10-10-1969) Herman Zon als pianist. In 1924 vestigt Herman Zon zich in de Belt als wagenmaker. Naast zijn werk besteedt hij ook veel tijd aan de muziek. Hij zit jarenlang bij O.K.K., was lid van de Harmonie, leider van de Concordia-band en aanwezig bij diverse muzi kale evenementen. Herman Zon en Meijert Kooij waren zeer goed bevriend en traden vaak samen op. Met dank aan: Tan Lont-Lont. Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 12