Het geleende drumstel Landbouw- en middenstands tentoonstelling Wieringen door Ton Bakker Deelname groter dan ooit te voren. Groots van opzet, een honderd jarige Hollandsche Maatschappij van Landbouw waardig, is in Hlp- polytushoef de middenstandsten- toonstclling. Het was voor dc or ganisatoren nog een puzzle otn In de 1300 m2 grote tent alle stand houders een plaatsje aan te wijzen. Ook de deelname aan de veekeu ringen was aahzienlijk groter dan voorgaande jaren. Ken van de be langrijkste medewerkers, het weer, liet zich vrijdagmorgen van de goede kant zien. zodat het al spoe dig een gezellige drukte was op het feestterrein aan de Elft. PRETTIGE SFEER. In de theetuin verwelkomde de heer W. Mostert, voorzitter van de Hollandsche Mij van Landbouw, de aanwezigen. Hieronder bevond zich ook burgemeester C. J. Schel- linger, die de officiële opening van Naar aanleiding van dit krantenknipsel uit de Wieringer Courant van 20 september 1961 ont stond het volgende verhaal. Bladerend in een boek vol compilaties uit di verse Wieringer kranten van de heer Jan Conijn, trok boven vermeld artikel onze aandacht. "Was dat niet die keer, dat wij met de heren Meijert Kooij en Herman Zon hebben gespeeld?", vroe gen mijn broer Cees en ik ons af. Het oude op schrijfboekje van Cees bevestigde het gebeuren. Omdat de Hollandse Maatschappij van Land bouw honderd jaar bestond was er een midden standstentoonstelling aan gekoppeld. Heel veel stands van de plaatselijke middenstanders vul den de tent. In het midden van de tent bevond zich een soort theetuin. Hier kon men even rus ten en genieten van een hapje en een drankje. En... een muziekje. De organisatie had de heren Kooij en Zon benaderd om voor een achter grondmuziekje te zorgen gedurende drie dagen. Meijert Kooij op viool en Herman Zon op piano. Maar speciaal voor deze gelegenheid wilden zij zich uitbreiden met een drummer. Kooij was een week van tevoren naar Den Oever getogen om te vragen of er bij de familie Bakker nog een drum mer beschikbaar was. Cees was toentertijd de vaste drummer van de Bakkertjes en kon zich op twee van de drie dagen beschikbaar stellen. Al leen op zondag kon hij niet, omdat hij met vader Joost en broer Nico op een bruiloft moest spelen in Breezand. "Maar die kleine kan toch ook drum men", zei Kooij, "en daarbij, het is 's middags van twee tot zes, dus het wordt geen nachtwerk""Als hij wil, van mij mag ie", zei m'n vader. En ik wilde ook wel. Er was echter één probleem: we hadden maar één drumstel. "Dan moeten we vragen of we het drumstel van ome Kors van Stroe mogen lenen, dat is misschien een optie" Ome Kors, die jaren met mijn vader samen gespeeld had, was niet meer actief in de muziek, maar had het drumstel nog altijd bewaard. Een belletje naar Stroe leverde uitkomst, echter op voorwaarde dat ik er heel voorzichtig mee moest zijn. "Uiter aard", zei m'n vader. De soort muziek die de heren Kooij en Zon speelden was van een ander genre dan dat van de opkomende Stones en Beatles. Dus wat dat betrof had het drumstel niets te vre zen. Er werd met ome Kors afgesproken dat het drumstel zondag tegen de middag gehaald zou worden, zodat we meteen door konden rijden naar de feesttent aan de Elft. Op de bühne in de theetuin werd het drumstel opgebouwd naast de piano. Het optreden verliep goed die middag. Wat heet goed, niemand had ons gehoord in de drukte en zonder versterking van geluidsappara tuur. Desalniettemin, de organisatie was uiterst tevreden en ik had vijftien gulden verdiend, wat een bedrag! "We gaan bij mij thuis nog even wat eten", zei Kooij "en daarna breng ik je naar huis" Aldus werd ik na de maaltijd weer netjes in Den Oever afgeleverd. Nog even gebabbeld met mijn moeder, een kopje thee en op tijd naar bed. Het was toch wel vermoeiend geweest en de volgen de dag moest ik weer naar school. ri» fppcfjart vprrlchtfp Historische Vereniging Wieringen "Op de Hoogte" 27e jaargang nr. 4 - 2015

Op de Hòògte - Wieringen | 2015 | | pagina 11